Pasaulyje

2018.09.13 13:59

„Pussy Riot“ narys pradėjo akti, sutriko judėjimas ir kalba, įtariama, kad vyras apnuodytas

DELFI.lt2018.09.13 13:59

„Mediazona“ leidėjas ir pankroko grupės „Pussy Riot“ narys Piotras Verzilovas gydomas intensyviosios terapijos skyriuje. Jam pasireiškė cheminio apnuodijimo simptomai.

Skelbiama, kad vyro būklė sunki – jis pradėjo akti, sutriko judėjimas ir kalba. Vyro artimieji įsitikinę, kad jis galėjo būti apnuodytas, skelbia newsru.com.

P. Verzilovas pasijuto prastai trečiadienį vakare. Gydytojams paaiškino, kad „nieko nevalgė, jokių cheminių medžiagų nevartojo“. Dar prieš paguldant jį į ligoninę, pacientui prasidėjo konvulsijos, „greitosios pagalbos automobilyje padėtis ir toliau blogėjo, jis vis praradinėjo sąmonę, liovėsi reagavęs, manęs nebeatpažino“, – „Meduza“ sakė vyro gyvenimo draugė ir „Pussy Riot“ aktyvistė Veronika Nikulšina.

Tyrimai ligoninėje „nieko baisaus tarsi neparodė“, tačiau vėliau P. Verzilovas buvo perkeltas į vietos klinikinės ligoninės toksikologijos skyrių.

Medikai skelbia, kad jo „būklė sunki“, tačiau gerėjanti, nors ir atsisakė V. Nikulšinai patvirtinti, ar jam diagnozuotas apnuodijimas, nes sugyventinės statusas jai suteikti tokios informacijos neįpareigoja.

Tą pačią dieną pas P. Verzilovą atvažiavo motina, tačiau pas sūnų nebuvo įleista. Jai taip pat nesuteikta informacijos apie diagnozę ir sūnaus būklę.

Neseniai aktyvistai, tarp jų ir P. Verzilovas, buvo sulaikyti iškart po to, kai išėjo iš izoliatoriaus po 15 parų arešto dėl liepos 15-ąją per pasaulio čempionato finalo rungtynes surengtos akcijos.

Pareigūnai kaltino grupės narius pažeidus viešųjų susirinkimų įstatymą ir nepaklusimu policijai.

Maskvos teismas praėjusį mėnesį skyrė šiems keturiems aktyvistams 15 parų administracinio arešto, nedideles pinigines baudas ir trejiems metams uždraudė lankytis sporto renginiuose Rusijos teritorijoje.

Liepos 15-ąją minėtos trys merginos ir vaikinas, persirengę policininkais, per pasaulio čempionato finalo rungtynių tarp Prancūzijos ir Kroatijos rinktinių 50-ąją minutę įbėgo į Lužnikų stadiono aikštę.

Rungtynes tuo metu tiesiogiai stebėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir kai kurie kiti pasaulio lyderiai, tarp jų Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Po šio incidento „Pussy Riot“ išplatintame pranešime teigiama, kad akcijos tikslas buvo „išlaisvinti visus politinius kalinius; nesiųsti į kalėjimą už „like“ mygtuko paspaudimą; užbaigti neteisėtus areštus per mitingus; leisti šalyje politinę konkurenciją; neklastoti baudžiamųjų bylų ir nelaikyti žmonių tardymo izoliatoriuose tiesiog šiaip; paversti žemės milicininką dangaus milicininku“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt