Pasaulyje

2018.09.13 12:44

Vokietija ir Italija susitarė dėl migrantų grąžinimo

ELTA 2018.09.13 12:44

Vokietija susitarė su Italija dėl migrantų, sulaikomų prie Vokietijos sienos, grąžinimo, sakė Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis.

Susitarimas pasiektas po kelias savaites trukusių sudėtingų derybų su prieš imigrantus nusistačiusia Italijos vyriausybe.

„Susitarimas su Italija sudarytas. Trūksta tik dviejų parašų – mano ir kolegos italo“, – ketvirtadienį Vokietijos parlamentui sakė H. Seehoferis, omenyje turėdamas Italijos vidaus reikalų ministrą Matteo Salvini.

Italijos vidaus reikalų ministerijos šaltinio teigimu, M. Salvini šį klausimą su H. Seehoferiu aptars penktadienį Vienoje, kur abu ministrai turi dalyvauti ES konferencijoje. 

M. Salvini anksčiau šią savaitę sakė, kad susitarimą su Vokietija pasirašys tik tuo atveju, jei dėl jo Italijai neteks „rūpintis nė vienu papildomu migrantu“.

Ministerijos šaltinis paaiškino, kad už 100 iš Vokietijos į Italiją grąžintų migrantų, 100 Italijoje jau esančių migrantų turės būti paskirstyti kitoms ES šalims.

Italija tapo pirmu saugiu uostu daugeliui į ES vykstančių migrantų. Bloko taisyklės nurodo, kad atvykėliai turi siekti prieglobsčio toje ES šalyje, į kurią jie pirmiausiai atvyksta. Tačiau pastaraisiais metais masinis migrantų antplūdis apsunkino tokių Viduržemio jūros regiono valstybių kaip Graikija ir Italija galimybes priimti atvykėlius. Dėl to daugybė migrantų keliavo į Vokietiją ir kitas šiaurines ES šalis.

Norėdama išvengti koalicijos žlugimo, anksčiau šiais metais Vokietijos kanclerė Angela Merkel pažadėjo padaryti galą šiam reiškiniui. Vokietija sutarimus dėl migrantų grąžinimo pasiekė su Portugalija, Ispanija ir Graikija. Vokietija grąžins tuos migrantus, kurie, prieš atvykdami į Vokietiją, pirmiau užsiregistravo prieglobsčio prašytojais kitose ES šalyse.