Pasaulyje

2018.09.12 15:21

Pasklidus žiniai, kaip pelnosi nacionalinė Rusijos gvardija, A. Navalnas sulaukė grasinimų

Vladimiro Putino naujai sukurtos asmeninės kariuomenės – Rusijos nacionalinės gvardijos direktorius pagrasino paversti opozicijos lyderį Aleksejų Navalną mėsos muštiniu, nes A. Navalno kovos su korupcija fondas atskleidė, kaip pelnosi gvardijos maitinimo kontraktus tvirtinantys jos vadovai, tarp jų ir Gvardijos vadovas Viktoras Zolotovas.

Nacionalinę gvardiją V. Putinas įkūrė ir jos direktoriumi paskyrė buvusį savo saugumo vadą V. Zolotovą 2016-aisiais. Šių daugiatūkstantinių elitinių pajėgų tikslas – užgniaužti bet kokias rusų pastangas surengti kokius nors prieš Kremlių nukreiptus protestus. 

Bet per tuos porą metų, kaip nustatė A. Navalno antikorupcijos fondas, vien Gvardijos karių maitinimas virto neregėto masto korupcine afera, o pagrindinis kaltininkas yra V. Zolotovas ir tai smarkiai supykdė pagrindinį V. Putino režimo sergėtoją.

„Tikras pragaras yra su kopūstais. Pažiūrėkit, čia jie kainuoja 14,89 rublių, o štai jis perka juos po 46 rublius“, – sako A. Navalnas.

„Jūs drabstotės seilėmis, lojate, skalijate ant visų, bandote įsikibti kam nors į klešnę. Jus su pasibjaurėjimu veja, tada jūs puolate prie kitos klešnės. Ir kodėl taip? Todėl, kad jums niekad kaip reikiant neįspyrė į užpakalį, taip kad pajustumėte kepenėlėse. Bet dabar jūs kreipėtės tinkamu adresu“, – kalba V. Zolotovas.

A. Navalnui daug kartų teko patirti Kremliaus pakalikų metodus. Ir dabar jis tebėra uždarytas 30 parų areštinėje už neva pažeistas mitingų organizavimo taisykles, bet jo tyrimas dėl gvardijos maitinimo sulaukė nemažo atgarsio.

A. Navalno komandos žmonės atkreipė dėmesį į tai, kad šešių minučių įraše V. Zolotovas nė nebando paneigti konkrečių kaltinimų, o vien tik žeria grasinimus fiziniu susidorojimu. Turint omenyje jo rangą ir pareigas tai tikrai nerimą keliantis dalykas, nors Kremliaus atstovas spaudai sako netikintis, kad V. Zolotovas pats primuš A. Navalną.

Plačiau – Sauliaus Masalkso reportaže.