Pasaulyje

2018.09.12 14:56

V. Putino versija: du įtariamieji Skripalių apnuodijimo byloje – civiliai

LRT.lt2018.09.12 14:56

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad Maskva esą nustatė vyrų, įtariamų Jungtinėje Karalystėje medžiaga „Novičiok“ apnuodijus buvusį rusų dvigubą šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukrą, tapatybes, skelbia naujienų agentūra AFP.

„Mes žinome, kas jie tokie, mes juos radome“, – V. Putinas sakė Vladivostoke Tolimuosiuose Rytuose vykstančiame ekonomikos forume, kuriame dalyvauja ir Japonijos premjeras ir Kinijos prezidentas.

V. Putino pateikta versija – esą du įtariami vyrai buvo civiliai. Rugsėjo 5-ąją JK premjerė Theresa May paskelbė, kad šie vyrai – Rusijos karinės žvalgybos agentai. Jungtinės Karalystės kovos su terorizmu policijos tyrėjai skelbė surinkę pakankamai įrodymų, kad galėtų pareikšti kaltinimus Rusijos piliečiams Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui. Anot britų tyrėjų, šie vardai yra pseudonimai.

Jie bus apkaltinti sąmokslu nužudyti S. Skripalį, pasikėsinimu nužudyti S. Skripalį, jo dukrą Juliją ir britų policininką, padėti nukentėjusiems Skripaliams atskubėjusį Nicką Bailey.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt