Pasaulyje

2018.09.11 19:45

Niujorke minimos 17-osios rugsėjo 11-osios teroro atakų metinės

BNS 2018.09.11 19:45

Niujorke, Pasaulio prekybos centro vietoje antradienį vyko rugsėjo 11-osios teroro atakų metinių paminėjimas, per kurį buvo pagerbta beveik 3 tūkst. teroristų tinklo „al Qaeda“ išpuolio aukų.

Šio tragiško įvykio septynioliktųjų metinių minėjime dalyvavo žuvusiųjų artimieji, policijos pareigūnai, ugniagesiai ir valdžios atstovai, dar gerai prisimenantys šį kruviniausią teroro išpuolį Jungtinių Valstijų teritorijoje. Per minėjimą Niujorką gaubė rūkas ir švelniai šlakstė lietus.

Ceremonijos dalyviai susirinko prie memorialo rugsėjo 11-osios aukoms, kur aukų atminimui buvo paskelbtos dvi tylos minutės. Pirmoji prasidėjo 8 val. 46 min. vietos (15 val. 46 min. Lietuvos) laiku, kai pirmas iš teroristų užgrobtų keleivinių lėktuvų rėžėsi į šiaurinį Pasaulio prekybos centro dangoraižį, antroji – 9 val. 03 min. (16 val. 03 min.) – kai antrasis lėktuvas trenkėsi į pietinį jo bokštą.

Minėjime dalyvavo Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo, JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Nikki Haley, Niujorko meras Billas de Blasio, o taip pat jo pirmtakai Michaelas Bloombergas ir Rudy Giuliani.

„Šiandien netinkama diena kalboms, netinkama diena kalbėti apie politiką. Tai – širdžių diena“, – sakė Rugsėjo 11-osios memorialo ir muziejaus direktorė Alice Greenwald.

„Mums reikia laikytis kartu, tai – vienintelis būdas mums išverti tokį skausmą“, – kalbėjo ji.

Kaip ir kasmet, žuvusiųjų artimieji pradėjo skaityti ilgą žuvusiųjų pavardžių sąrašą, pasakydami po kelis žodžius apie tuos, kurių neteko. Ši tradicija tapusi ceremonija paprastai užtrunka ilgiau nei tris valandas.

Niujorko akcijų birža 9 val. 20 min. vietos (16 val. 20 min. Lietuvos) laiku taip pat paminėjo šias tragiškas metines tylos minute.

Žuvusiųjų artimieji buvo laukiami ugniagesių stotyse. Per rugsėjo 11-osios atakas ugniagesių departamentas neteko 343 darbuotojų.

Per rugsėjo 11-osios išpuolius nukentėjo ir įvairių tarnybų darbuotojai, pirmieji sureagavę į šią nelaimę, taip pat statybininkai, vietos gyventojai. Dauguma jų prisikvėpavo nuodingų dūmų, dėl kurių vėliau jiems išsivystė sunkūs susirgimai.

Iš viso „al Qaeda“ teroristai pagrobė keturis lėktuvus. Trečiasis iš jų rėžėsi į Pentagoną, o 93-iuoju reisu skridęs orlaivis sudužo lauke Pensilvanijoje.