Pasaulyje

2018.09.11 19:44

Prasidedančios pratybos „Vostok 2018“ – plataus masto konflikto repeticija?

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.11 19:44

Rusijos rytuose antradienį prasideda didžiausios karinės pratybos nuo Šaltojo karo laikų – „Vostok 2018“.

Pratybose dalyvaus maždaug 300 tūkst. karių, 36 tūkst. karinės technikos vienetų. Pirmą kartą „Vostok“ pratybose dalyvaus ir Kinijos kariai.

Rusijos kariuomenės vadai tikina, kad pratybos – gynybinio pobūdžio, tačiau ekspertai pastebi, kad naudojama ginkluotė – puolamoji. NATO sako, kad pratybos yra „plataus masto konflikto repeticija“.

„Dvi karinės apygardos imituoja konfliktą viena prieš kitą – 7000 kilometrų sausumoje ir apie 4000 kilometrų vandenyne. Imituojamas konfliktas. Viena karinė apygarda su kita „kariauja“. Tai maždaug dviejų didelių Europos valstybių masto konfliktas. Scenarijus, tarkime, Vokietija su Vokietija – tokio masto dvi kariuomenės imituoja konfliktą“, – pratybas komentuoja krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos instituto (TSPMI) docentas dr. Konstantinas Andrijauskas teigia, kad, vertinant tai, apie kokį ginkluotės mastą kalba Rusijos gynybos ministras, „plataus masto konflikto repeticijos“ versija atrodo tikrai logiška.

Daugiau apie tai – Edvardo Špoko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.