Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.11 13:51

Tarptautiniame susitikime Japonija sieks grąžinti banginių medžioklę

Tarptautinė banginių komisija pradėjo penkias dienas truksiantį susitikimą Brazilijoje, kur įtakinga Japonijos delegacija bandys atšaukti 3 dešimtmečius galiojantį moratoriumą banginių medžioklei.

Brazilijos gamtosaugininkai vienbalsiai palaiko Europos Sąjungos, Australijos ir Naujosios Zelandijos poziciją, kad jokio poreikio atnaujinti komercinę banginių medžioklę neatsirado ir neatsiras. Dėl to banginius reikia palikti ramybėje, kad jų populiacijos pagaliau atsistatytų iki priešindustrinės epochos lygio.

Savo ruožtu japonai reikalauja, banginių komisija vėl virstų svarbius pasaulinius išteklius valdančia, o ne draudžiančia juos naudoti organizacija. 

„Jie siūlo atnaujinti komercinę šių gyvūnų medžioklę. Mes žinome, kad jie gerokai svarbesni gyvi nei mirę, ir ne tik ekonomiškai, nes banginių turizmas taip pat labai svarbus. Jie dalyvauja jūrinėje ekosistemoje, maisto medžiagų cikluose, padedančiuose vandenynams sugerti anglies dvideginį. Taigi daug žmonių Brazilijoje ir kitose šalyse norėtų matyti banginius gyvus, o ne nugaišusius, pakabintus ant kablių“, – sakė gamtosaugininkas Jose Truda. 

Japonija iki šiol naudojasi teisine spraga 1986 m. moratoriume, kuris leidžia medžioti banginius moksliniams tikslams. Australijos ir Naujosios Zelandijos gamtosaugininkai seniai piktinasi, kad taip nušautų šimtų banginių mėsa paprasčiausiai atsiduria ant Japonijos parduotuvių lentynų ir jokio mokslo čia nėra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi