Pasaulyje

2018.09.10 18:38

M. Barnier: realu, kad „Brexit“ susitarimas bus pasiektas per artimiausias 6–8 savaites

ELTA 2018.09.10 18:38

Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier pirmadienį pareiškė esąs nusiteikęs optimistiškai, kad galutinis Didžiosios Britanijos ir ES susitarimas gali būti pasiektas per artimiausias šešias ar aštuonias savaites.

„Manau, kad, jei būsime realistai, susitarimą dėl pirmojo šių derybų etapo, t. y. dėl „Brexit“ sutarties, galėsime pasiekti per 6–8 savaites“, – Slovėnijos Bledo mieste vykusioje konferencijoje teigė M. Barnier.

„Susitarimą privalome sudaryti iki lapkričio pradžios. Manau, tai įmanoma“, – pridūrė jis.

Briuselis ir Londonas stengiasi kuo greičiau užbaigti diskusijas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Bendrijos, kuris įvyks kitų metų kovo 29 dieną, sąlygų. 

Derybų pusės galutinį „Brexit“ susitarimą tikėjosi pasiekti iki spalio vidurio, tačiau M. Barnier pastaruoju metu ne kartą buvo įspėjęs, kad šis planas gali būti neįgyvendinamas. ES derybininkas anksčiau yra pabrėžęs, kad susitarimas turėtų būti pasiektas ne vėliau kaip iki lapkričio vidurio, kad liktų pakankamai laiko jį ratifikuoti.

Bledo strateginiame forume M. Barnier teigė, kad šiuo metu Londonas ir Briuselis jau yra susitarę dėl 85 proc. sandorio punktų.

Tačiau, pasak M. Barnier, svarbiausi klausimai lieka neišspręsti. Į šią kategoriją, be kitų, patenka ir Airijos sienos bei Europos Teisingumo Teismo vaidmens po „Brexit“ klausimai.