Pasaulyje

2018.09.10 15:57

Tripolyje per Libijos nacionalinės naftos bendrovės būstinės ataką žuvo du žmonės

BNS 2018.09.10 15:57

Ginkluotiems vyrams pirmadienį Tripolyje atakavus Libijos nacionalinės naftos bendrovės (NOC) būstinę, žuvo du žmonės, pranešė liudininkai ir saugumo šaltiniai.

Per ataką šalia būstinės nugriaudėjo sprogimas ir aidėjo šūviai.

Pasak liudininkų, netoli miesto centro esantis pastatas užsiliepsnojo, jį apsupo saugumo pajėgos.

Per ataką mažiausiai du žmonės žuvo, o dar 10 buvo sužeista, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

NOC pirmininkas Mustafa Sanallah naujienų televizijai „Libya 218“ sakė, kad žuvo ir buvo sužeista bendrovės darbuotojų. Jis pridūrė, kad kai kurių sužeistųjų „būklė sunki“.

„Saugumo tarnybos pastate ieško užpuolikų, tačiau dabar mūsų prioritetas – evakuoti viduje įstrigusius civilius“, – sakė policijos funkcijas Tripolyje vykdančių sukarintų pajėgų „al Redaa“ atstovas spaudai Ahmedas Ben Salemas.

„Situacija kontroliuojama“, – pridūrė jis.

A. Ben Salemas negalėjo pateikti jokios informacijos apie užpuolikus.

Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs naftos bendrovės atstovas sakė, kad kaukėti vyrai apšaudė pastato apsaugininkus ir atakavo kompanijos būstinę.

„Aš kartu su kolegomis iššokau pro langą. Tada išgirdome sprogimą“, – sakė jis.

Kol kas nė viena grupuotė neprisiėmė atsakomybės už šią ataką.

Chaosas Libiją krečia nuo 2011 metų sukilimo, per kurį buvo nuverstas ir nužudytas diktatorius Muamaras Kadhafi. Dėl naftos turtingos šalies kontrolės varžosi dvi konkuruojančios administracijos ir daug karinių grupių.

Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) vertinimais, Libijos naftos atsargas sudaro 48 mlrd. barelių ir jos yra didžiausios Afrikoje.