Pasaulyje

2018.09.10 16:01

Kremliui ištikimas S. Sobianinas perrinktas Maskvos meru

ELTA 2018.09.10 16:01

Kremliui ištikimas Sergejus Sobianinas perrinktas Maskvos meru. Jis surinko 70 proc. baksų, rodo negalutiniai rezultatai, kuriuos naktį į pirmadienį paskelbė Rinkimų komisija.

S. Sobianinas gavo 20 proc. daugiau balsų nei per rinkimus prieš penkerius metus. Paskelbus pirmuosius rezultatus, jis dar rinkimų vakarą žadėjo per ateinančius penkerius metus dirbti „dar sunkiau nei iki šiol“.

Aiški S. Sobianino pergalė turi kelias priežastis: 60-metis politikas jau daug metų laikomas ištikimu Kremliaus vadovo Vladimiro Putino bendražygiu. Be to, iš Sibiro kilęs S. Sobianinas neturėjo realių varžovų. Pirmaisiais duomenimis, tik vienas priešininkas, komunistas Vadimas Kuminas, gavo šiek tiek per 11 proc. balsų.

S. Sobianinas nuo 2010 metų dirba Maskvos savivaldybėje. Jo kadencija pirmiausiai siejama su dideliais statybų planais 12 mln. gyventojų turinčiame mieste bei jo modernizavimu. Tačiau daugelis maskviečių kartų kritikuoja, kad sistemingai mažinamos socialinės išmokos. Pirmiausiai taupoma švietimo ir sveikatos srityse.

Per balsavimą 2013-iaisiais rinkimų eiga S. Sobianinui nebuvo tokia maloni: tada daugiau kaip ketvirtadalį balsų gavo Kremliaus kritikas Sergejus Navalnas – vos neprireikė antrojo rinkimų rato. Tai, kad šių metų rinkimuose nebuvo leista dalyvauti nė vienam vyriausybei kritiškam kandidatui, yra viena priežasčių, kodėl rinkėjų aktyvumas buvo labai mažas, mano ekspertai.

Balsavimo teisę turėjo 7,2 mln. maskviečių. Tačiau, oficialiais duomenimis, ja tepasinaudojo apie 30 proc. rinkėjų.

Rinkimai vyko ir daugelyje milžiniškos šalies regionų, kur buvo renkami gubernatoriai ir vietos parlamentai. Negalutiniais rezultatais, ir čia pirmavo Maskvai ištikimi kandidatai.