Pasaulyje

2018.09.09 21:49

Nuo migranto rankos žuvus vokiečiui, Keteno mieste organizuojama gedulo eisena

BNS 2018.09.09 21:49

Vokietijos kraštutinių dešiniųjų organizacijos per socialinius tinklus ragina dalyvauti sekmadienį vakare numatytoje gedulo eisenoje Saksonijos-Anhalto federalinės žemės Keteno mieste, kur Vokietijos pilietis, kaip manoma, žuvo nuo išeivio iš Afganistano rankos, praneša DPA agentūra.

Šis incidentas įvyko šeštadienio vakarą. Pasak laikraščio „Bild“, trys afganistaniečiai susiginčijo su vokiete vaikų žaidimo aikštelėje. Dviem praeiviams – Vokietijos piliečiams – įsikišus, prasidėjo muštynės, po kurių 22-erių metų vokietis mirė, nugabentas į ligoninę. Du įtariami afganistaniečiai buvo sulaikyti.

Keteno burgamistras paragino miestiečius nedalyvauti renginyje.

„Turiu informacijos, kad į miestą atvyksta smurtui pasirengusios kraštutinių dešinių grupuotės“, – feisbuke rašė Keteno burgamistras.

Rugpjūčio 26-osios naktį vieno Saksonijos miesto 35 metų amžiaus vyras mirė nuo peiliu padarytų žaizdų. Anot kruvino incidento tyrėjų, užpuolikai buvo migrantai iš Sirijos ir Irako – du iš jų vėliau buvo sulaikyti, o vienas nuo teisėsaugos pasislėpė. Šis incidentas sukėlė mieste demonstracijos, peraugusias į riaušes.