Pasaulyje

2018.09.09 17:46

Tūkstančiai ispanų Barselonoje susirinko į eitynes prieš Katalonijos atsiskyrimą

BNS2018.09.09 17:46

Keli tūkstančiai ispanų sekmadienį Barselonoje susirinko į eitynes, kad išreikštų palaikymą nacionalinei vienybei ir nepritarimą Katalonijos separatistų judėjimui.

Eitynėse nebuvo apsieita be įtampos, kai jų dalyviai susitiko su maždaug 100 protestuotojų separatistų grupe. Abi šalys apsikeitė įžeidimais, tačiau jas netrukus išskyrė policija.

Eitynės buvo surengtos likus dviem dienoms iki Katalonijos nacionalinės dienos („Diada“), kai minimas Barselonos kritimas 1714 metų Ispanijos įpėdinystės kare ir regiono institucijų bei laisvių praradimas.

Nuo 2012 metų separatistai šia diena naudojasi nepriklausomybės reikalui stumti.

Separatistų vadovaujama Katalonijos vyriausybė stengiasi įtikinti Ispanijos centrinę vyriausybę leisti surengti teisėtą referendumą dėl nepriklausomybės.

Pernai buvo surengtas neteisėtas referendumas, po kurio buvo paskelbta nepriklausomybės deklaracija, kuri nesulaukė tarptautinio pripažinimo.

Visuomenės nuomonės apklausos ir neseniai įvykusių rinkimų rezultatai rodo, kad 7,5 mln. turtingo regiono gyventojų nuomonės nepriklausomybės klausimu yra pasiskirsčiusios maždaug po lygiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt