Pasaulyje

2018.09.08 09:51

Prieš parlemento rinkimus Švedijoje – išaugęs ultranacionalistų populiarumas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.08 09:51

Sekmadienį Švedijoje bus surengti parlamento rinkimai. Po migrantų antplūdžio 2015 metais net ir turtingoji Švedija nepajėgė susidoroti su tokiu žmonių srautu ir tai smarkiai padidino ultranacionalistų iš Švedijos demokratų partijos populiarumą. Ši partija turi realių galimybių tapti didžiausia šioje Skandinavijos šalyje, kurios dosnią socialinės apsaugos sistemą sukūrė Švedijos socialdemokratai.

Būtent valdantieji Švedijos socialdemokratai per šiuos rinkimus gali nukentėti labiausiai, nes jiems valdant Švedija priėmė šimtus tūkstančių pabėgėlių iš Sirijos ir Irako ir tai galiausiai išsėmė Švedijos galimybes. Premjerui Stefanui Liofvenui ir jo su Žaliųjų partija sudarytai mažumos vyriausybei labai sunku aiškintis populistams ir nacionalistams, kiek gi dar Švedija gali priimti užsieniečių.

„Nėra jokio konkretaus skaičiaus, bet turime ginti teisę į prieglobstį. Taip turi elgtis visos šalys. Kita vertus, 2015-ųjų rudenį susidarė tikrai nepakeliama padėtis, todėl perorientavome imigracijos politiką ir dabar turėtume laikytis vienodo imigracijos lygio su kitomis Europos sąjungos šalimis“, – teigė Švedijos premjeras.

Iki šiol „socdemai“ galėjo sutrinkti parlamente iki 40 procentų mandatų, bet dabar jiems prognozuojama ne daugiau kaip 25. Taigi, prieš imigrantus nusistačiusi Švedijos demokratų partija labai realiai gali gauti daugiausia vietų parlamente.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.