Pasaulyje

2018.09.07 13:18

„The Daily Telegraph“: Skripalių apnuodijimu kaltinami rusai apsimetė verslininkais

BNS2018.09.07 13:18

Du rusai, kuriuos Londonas kaltina bandymu Anglijoje nužudyti buvusį dvigubą rusų agentą Sergejų Skripalį kovine medžiaga „Novičiok“, apsimetė verslininkais, kad gautų Didžiosios Britanijos vizą.

Britų dienraštis „The Daily Telegraph“, remdamasis neįvardintu saugumo šaltiniu, skelbė, kad įtariamieji Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas apsimetė verslininkais, kad Didžiosios Britanijos konsulatas Sankt Peterburge išduotų jiems vizas. 

Kaip pranešama, jie teigė institucijoms, kad dirba tarptautinės prekybos srityje, ir abu pateikė savo vizitines korteles bei informaciją apie savo banko sąskaitas. 

Policijos teigimu, jie keliavo į Didžiąją Britaniją su rusiškais pasais, kaip A. Petrovas ir R. Boširovas, tačiau beveik neabejojama, kad tai slapyvardžiai. Dienraštis skelbė, kad saugumo tarnyboms buvo žinomi tikrieji jų vardai.

Didžiosios Britanijos institucijos įtariamųjų atžvilgiu išdavė Europos arešto orderius, kurie leistų suimti juos bet kurioje Europos Sąjungos šalyje. Didžioji Britanija teigia, kad jie yra Rusijos karinės žvalgybos tarnybos, dar žinomos kaip GRU, pareigūnai.

R. Boširovas ir A. Petrovas kaltinami bandymu kovo 4 d. Anglijos Solsberio mieste nužudyti S. Skripalį ir jo dukterį Juliją. Londonas taip pat mano, kad apnuodijimą prieš Skripalius sankcionavo Kremlius, ir Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui tenka galutinė atsakomybė už pasikėsinimą į buvusio dvigubo Rusijos agento gyvybę. Maskva neigia bet kokius kaltinimus ir sąsajas su išpuoliu. 

Ketvirtadienį JAV, Kanada, Prancūzija ir Vokietija bendrame pareiškime parėmė Didžiosios Britanijos išvadas, kad du Rusijos agentai yra atsakingi už apnuodijimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.