Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Kinijoje dėl karščio paskelbta nepaprastoji padėtis

Kinijoje karščio banga – Šanchajuje jau beveik mėnesį temperatūra laikosi virš 35 laipsnių. Šalyje pirmą kartą dėl karščio paskelbta nepaprastoji padėtis.

Kinijoje karščio banga – Šanchajuje jau beveik mėnesį temperatūra laikosi virš 35 laipsnių. Šalyje pirmą kartą dėl karščio paskelbta nepaprastoji padėtis.

Vietos žurnalistai teigia, kad per 10 minučių Šanchajuje ant šaligatvio jiems pavyko išsikepti kiaulienos kepsnį. Kinijoje tai jau nieko nebestebina: šalies šiaurės rytų regionuose temperatūra rekordiškai aukšta, pirmą kartą dėl karščio 9-iose provincijose paskelbta nepaprastoji padėtis. Šanchajuje beveik mėnesį temperatūra laikosi virš 35 laipsnių. Tai esą karščiausia liepa per 140 metų.

„Šiemet liepą karščiai laikėsi 24 dienas iš eilės, Šanchajuje tai rekordas. Vieną kartą temperatūra siekė net 40,5 laipsnius – to dar niekada nebuvo“, – sako Šanchajaus meteorologijos biuro vadovas Vu Rui.

„Visai tuo nesistebiu, manau, ateityje gali būti ir dar karščiau. Psichologiškai tam jau ruošiuosi“, – sakė kalbinta kinė.

Nors Šanchajus ir jūros pakrantėje, švelnūs brizai negelbsti. Visoje Kinijoje bėgdami nuo karščių žmonės užplūdo baseinus.

„Čia tiek daug žmonių, visi susispaudę lyg koldūnai katile. Bet juk kuo daugiau, tuo linksmiau“, – geros nuotaikos nepraranda kita pašnekovė.   

Šanchajuje mažiausiai 10 žmonių jau mirė nuo šilumos smūgio. Pasak Kinijos meteorologijos biuro, kai kuriose šalies vietovėse į pietus nuo Jangdzės upės aukštesnė nei 35 laipsnių temperatūra laikysis dar mažiausiai savaitę.