Pasaulyje

2018.09.07 10:34

JAV teigia turinti įrodymų, kad Idlibe rengiamasi panaudoti cheminį ginklą

ELTA 2018.09.07 10:34

Naujasis JAV įgaliotinis Sirijai teigia, kad esama „daug įrodymų“, jog Sirijos vyriausybės pajėgos Idlibe rengiasi panaudoti cheminį ginklą, informuoja BBC.

Pasak Jimo Jeffrey, numatomas paskutiniojo Sirijos sukilėlių bastiono puolimas būtų „neatodairiška eskalacija“, praneša agentūra „Reuters“.

Sirijos vyriausybė primygtinai neigia kada nors panaudojusi cheminį ginklą.

Rusijos lėktuvai bombarduoja šiaurės vakariniame šalies regione esančias sukilėlių teritorijas, o tuo metu Sirijos pajėgos telkiasi prie regiono ribų, rengdamosi laukiamam puolimui.

Pasirengimas puolimui vyksta artėjant režimą remiančių Rusijos ir Irano bei sukilėlius palaikančios Turkijos vadovų susitikimui, kuris penktadienį vyks Teherane. Jo metu žadama aptarti Idlibo klausimą.

Jungtinės Tautos (JT) yra įspėjusios, kad puolimo atveju Idlibui grės humanitarinė katastrofa. Turkija, savo ruožtu, baiminasi, kad į jos teritoriją gali plūstelėti nauja pabėgėlių banga.

„Esu įsitikinęs, kad turime labai labai rimtą pagrindą daryti tokius įspėjimus“, – pirmajame savo kaip įgaliotinio Sirijai interviu sakė J. Jeffrey.

„Bet koks puolimas, mūsų vertinimu, yra neatodairiška eskalacija. Esama daug įrodymų, kad rengiamasi panaudoti cheminius ginklus“, – pridūrė jis.

Kokius konkrečiai įrodymus turi omenyje, J. Jeffrey nenurodė.