Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.31 13:02

Sh. Peresas: teroras daug kainuoja, bet nieko nesuteikia

ELTA 2013.07.31 13:02

Lietuvoje su valstybiniu vizitu viešintis Izraelio Prezidentas ir Nobelio taikos premijos laureatas Shimonas Peresas džiaugiasi atnaujintomis Izraelio ir palestiniečių taikos derybomis ir tiki, kad situacija Vidurio Rytuose gali pasikeisti.

Lietuvoje su valstybiniu vizitu viešintis Izraelio Prezidentas ir Nobelio taikos premijos laureatas Shimonas Peresas džiaugiasi atnaujintomis Izraelio ir palestiniečių taikos derybomis ir tiki, kad situacija Vidurio Rytuose gali pasikeisti.

„Tai – nauja pradžia su aiškiu tikslu. Reikia priversti dvi nacionalines valstybes nebekovoti tarpusavyje, o gyventi bendradarbiaujant. Kitų alternatyvų taikai sukurti nesama. Nėra prasmės kariauti, nėra prasmės leisti terorizmui pasiglemžti mūsų gyvybes. Teroras neskleidžia jokios žinios, teroras negali kepti duonos ir negali pasiūlyti įkvėpti šviežio oro gūsio. Jis daug kainuoja, bet nieko nesuteikia“, - trečiadienį po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite kalbėjo Sh. Peresas. Jo teigimu, yra vilties, kad situacija Vidurio Rytuose pasikeis ir regiono valstybės gyvens taikiai, bendradarbiaus tarpusavyje ir tokiu būdu sukurs palankias sąlygas klestėjimui.

„Vidurio Rytai gali pasikeisti, jeigu nebeliks teroro, krizės, alkio, spaudimo ir nedarbo, jeigu įžengsime į naują - ekonominio ir socialinio klestėjimo amžių. Tai sunku, bet privaloma. Derybos – svarbus žingsnis. Taiką reikia užtikrinti ne tik politiškai, bet ir panaudojant ekonominius svertus bei mokslą kaip variklius, siekiant įveikti krizę“, – sakė Sh. Peresas.

Pasak Prezidentės, Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva sveikina po trejų metų pertraukos atnaujintas derybas su Izraeliu ir pasisako už taikų sprendimą sukuriant dvi valstybes.

„Mes ir ES labai tikimės, kad šios derybos galiausiai atneš teigiamą rezultatą ir atves prie susitarimų, kurie leis sukurti dvi šalia taikiai gyvenančias valstybes. Jeigu toks susitarimas būtų pasiektas, ES yra pasirengusi paremti pokonfliktinį sureguliavimą ir taikos susitarimų įgyvendinimą“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Susitikime abiejų valstybių Prezidentai taip pat aptarė dvišalius ryšius, ekonominį bendradarbiavimą, Holokausto atminimo ir žydų kultūros paveldo klausimus, Europos Sąjungos santykius su Izraeliu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi