Pasaulyje

2018.09.07 10:19

E. Macronas Marselyje priima A. Merkel: sieks Vokietijos paramos

Penktadienį Pietų Prancūzijoje, Marselyje, vyks prezidento Emmanuelio Macrono ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel susitikimas. Prancūzijos prezidentui, laikančiam save pagrindiniu Europos liberalių vertybių gynėju, reikia užsitikrinti Vokietijos paramą prieš būsimus Europos Parlamento rinkimus, bet Vokietijos konservatorių lyderė turi savų problemų ir tai aiškiai parodė ultradešiniųjų suaktyvėjimas Saksonijoje ir kitose Vokietijos žemėse.

E. Macronas pradeda antrus savo vyriausybės metus su gerokai kritusiais reitingais, nes jo reformos, skirtos šalies ūkui paskatinti, kol kas dar nedavė rezultatų, o jų kainą pajuto nemaža dalis šalies gyventojų. Geležinkelininkų ir kitų valstybinio sektoriaus darbuotojų streikai parodė, kad įtakingos kairiųjų profsąjungos nesiruošia nusileisti, bet nemaža dalis eilinių prancūzų pertvarką remia.

E. Macronas ir toliau siekia didesnės Europos Sąjungos integracijos ir remia liberalias vertybes taip priešpastatydamas save nacionalistams ir populistams tokiose šalyse kaip Italija, Vengrija, bei Lenkija.   

„Šie nauji politikos metai nebus nei ramesni, nei lengvesni nei praėję. Turime suteikti prasmę tam, ką darome, tai gyvybiškai svarbu –  vykdant konkrečias reformas su visa su tuo susijusia rizika, kuri lydi tokias dideles permainas“, – sakė Prancūzijos prezidentas.

Likus 8-iems mėnesiams iki Europos Parlamento rinkimų susitikime Marselyje E. Macronas ir A. Merkel, be abejo, kalbės apie ultradešiniųjų ir ultrakairiųjų keliamas problemas. Pastarųjų savaičių įvykiai Chemnice, Saksonijos žemėje, parodė, kad ši problema gali būti labai aktuali Vokietijai.    

Daugiau apie tai – Sauliaus Masalsko reportaže.