Pasaulyje

2018.09.06 20:49

JAV ambasadorė prie JT: pasauliui turi kelti baimę britų išvados dėl incidento Solsberyje

BNS2018.09.06 20:49

Tarptautinė bendruomenė turėtų jausti didžiulę baimę, sužinojus apie britų tyrėjų išvadas dėl buvusio rusų šnipo apnuodijimo anksčiau šiais metais Solsberyje, ketvirtadienį pareiškė JAV ambasadorė prie Jungtinių Tautų Nikki Haley.

„Visi turėtų būti įbauginti iki tirtėjimo dėl šito tyrimo rezultatų“, – sakė ji per JT Saugumo Tarybos posėdį.

Pasak N. Haley, britų tyrimas buvo išsamus ir objektyvus.

Be to, JAV ambasadorė prie JT apkaltino Rusiją „bandant nukreipti dėmesį nuo to, kad ji yra atsakinga už tai, kas įvyko (Solsberyje)“.

Pasak N. Haley, tarptautinės bendruomenės užduotis dabar – padėti Londonui rasti asmenis, įtariamus įvykdžius išpuolį prieš buvusį Rusijos šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukrą.

Trečiadienį Didžioji Britanija pareiškė kaltinimus dviem rusams – Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui, įtariamiems pasikėsinimu nužudyti S. Skripalį ir jo dukrą. Britų tyrėjų nuomone, šie vardai yra pseudonimai.

Kalbėdama parlamente, JK premjerė Theresa May pareiškė, kad šie įtariamieji yra „Rusijos karinės žvalgybos GRU darbuotojai“.

S. Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti netekę sąmonės kovo pradžioje Solsberyje. Netrukus Th. May pareiškė parlamente, kad jiedu buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, sukurta Rusijoje.

Maskva mestus jai kaltinimus paneigė ir atkreipė dėmesį, kad Rusija sunaikino visas cheminio ginklo atsargas prižiūrint OPCW.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt