Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.06 15:35

Lenkija apkaltino buvusį vyriausybės darbuotoją šnipinėjus Rusijai

BNS 2018.09.06 15:35

Lenkijos prokurorai ketvirtadienį pranešė pateikę kaltinimus vienam buvusiam Ekonomikos ministerijos darbuotojui šnipinėjus Rusijos karinės žvalgybos tarnybai GRU.

Vyras, įvardytas kaip Marekas W., „buvo apkaltintas 2014–2016 metais dalyvavęs prieš Lenkiją nukreiptoje Rusijos karinės žvalgybos GRU veikloje“, sakoma prokuratūros pranešime.

„Vykdydamas šnipinėjimą kaltinamasis perdavė informacijos, gautos dirbant Ekonomikos ministerijoje“, pridūrė prokurorai, bet daugiau detalių neatskleidė.

Kaip praneša vietos žiniasklaida, Marekas W. galimai perdavė Rusijai informacijos, susijusios su Maskvos vadovaujamu dujotiekio „Nordstream 2“ projektu, prieš kurį Lenkija griežtai nusistačiusi.

Rusiją ir Vokietiją sujungsiantis antrasis Baltijos jūros dugnu nutiestas vamzdynas aplenks Lenkiją ir Ukrainą, per kurias Maskva šiuo metu tranzitu tiekia dujas Europai. Lenkija ir kai kurios kitos regiono šalys, tarp jų Lietuva, laiko „NordStream 2“ projektu, galinčiu pakenkti jų energetiniam saugumui.

Prokurorai pateikė ieškinį Varšuvos apygardos teismui. Įtariamajam, kovą sulaikytam Lenkijos kontržvalgybos tarnybos ABW, gresia iki 10 metų įkalinimo, jeigu jo kaltė bus įrodyta.

Įtariamojo advokatai šios žinios kol kas nekomentavo.

Ši byla papildė virtinę kaltinimų dėl šnipinėjimo Rusijos naudai Lenkijoje ir Baltijos šalyse, susijusio su GRU ir kitomis žvalgybos tarnybomis, regione tvyrant padidėjusiai įtampai dėl 2014 metais Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos ir kitų agresyvių veiksmų.

Estija trečiadienį suėmė du savo piliečius rusus – kariškį ir jo tėvą – įtariamus „valstybės išdavystes“ ir paslapčių perdavimu GRU.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi