Pasaulyje

2018.09.06 13:14

Stebėtojai: baimindamiesi Sirijos pajėgų puolimo iš Idlibo pabėgo apie 1 tūkst. žmonių

ELTA 2018.09.06 13:14

Laukdami Sirijos vyriausybės pajėgų puolimo, iš Idlibo provincijos – paskutiniojo šalies sukilėlių bastiono – pasitraukė apie tūkstantį žmonių, ketvirtadienį pranešė stebėsenos organizacija.

Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacija pridūrė, kad gyventojai iš savo namų kaimiškose Idlibo provincijos dalyse ėmė trauktis trečiadienį vakare. Pranešama, kad jie vyksta į kaimyninę Alepo provinciją, Afrino regioną ir pasienyje su Turkija esančias teritorijas.

Idlibo gyventojai nuogąstauja, kad penktadienį Teherane planuojamose Irano, Turkijos ir Rusijos atstovų derybose gali nepavykti pasiekti politinio Idlibo klausimo sprendimo, teigia organizacijos vadovas Ramis Abdelis Rahmanas.

Turkija – pagrindinė Sirijos opozicijos rėmėja – kelias savaites dėjo diplomatines pastangas, mėgindama išvengti Sirijos vyriausybės puolimo Idlibe, besiribojančiame su jos teritorija.

Rusija ir Iranas – svarbiausi Sirijos prezidento Basharo al-Assado sąjungininkai. Damasko režimas pastaraisiais mėnesiais atkovojo nemažai teritorijų, kurias anksčiau kontroliavo Vakarų remiami sukilėliai ir kovotojai islamistai.

Didžiąją dalį Idlibo kontroliuoja „Hayat Tahrir al-Sham“ – islamistų aljansas, kuriam vadovauja su „Al-Qaeda“ susijusi grupuotė.

Tačiau Jungtinių Tautų (JT) specialusis pasiuntinys Sirijai Staffanas de Mistura praėjusią savaitę įspėjo, kad tai, jog Idlibe yra 10 tūkst. su „Al-Qaeda“ susijusių kovotojų, nepateisina puolimo, kuris į pavojų pastatytų 2,9 mln. civilių gyvybes.