Pasaulyje

2018.09.06 15:27

Britų ministras: „galutinė atsakomybė“ už Skripalių apnuodijimą tenka V. Putinui

LRT.lt 2018.09.06 15:27

Britų saugumo ministras Benas Wallace`as ketvirtadienį pareiškė, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui tenka „galutinė atsakomybė“ už Didžiojoje Britanijoje įvykdytą ataką prieš buvusį rusų agentą Sergejų Skripalį, panaudojant medžiagą „Novičiok“, praneša naujienų agentūra AFP.

„Galutinė atsakomybė tenka jam, kadangi jis yra Rusijos Federacijos prezidentas ir jo vyriausybė kontroliuoja, finansuoja ir vadovauja karinei žvalgybai“, kurią Londonas apkaltino įvykdžius apnuodijimą medžiaga „Novičiok“, B. Wallace`as kalbėjo BBC radijui.

Maskva vėliau sureagavo į britų ministro teiginius, skelbdama, kad jie yra „nepriimtini“.

„Bet kokie kaltinimai Rusijos lyderių atžvilgiu mums yra nepriimtini“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Buvęs dvigubas agentas S. Skripalis ir jo duktė Julija anksčiau šiemet, kovo mėnesį, buvo rasti be sąmonės Solsberio mieste.

Nustatyta, kad Skripaliai buvo apnuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, kuri Šaltojo karo metais sukurta Sovietų Sąjungoje.

Trečiadienį Jungtinė Karalystė pareiškė kaltinimus dviem rusams už pasikėsinimą nužudyti S. Skripalį ir jo dukrą.

Britanijos prokuratūra nurodė, kad Aleksandrui Petrovui ir Ruslanui Boširovui – šiems nedalyvaujant – pareikšti kaltinimai dėl sąmokslo nužudyti, pasikėsinimo nužudyti ir nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“ panaudojimo.

Prokurorė Sue Hemming trečiadienį pareiškė, kad Britanija neprašo Maskvos išduoti tuos du vyrus, nes Rusijos įstatymai draudžia savo piliečių ekstradiciją.

Pasak policijos, A. Petrovas ir R. Boširovas, kuriems yra apie 40 metų, atskrido iš Maskvos į Londoną su rusiškais pasais dviem dienomis anksčiau nei buvo apnuodyti Skripaliai.