Pasaulyje

2018.09.06 14:34

Taifūno nuniokotas Japonijos Kansajo oro uostas atnaujins vidaus skrydžius

BNS2018.09.06 14:34

Japonijos Kansajo oro uostas penktadienį iš dalies atnaujins darbą, ketvirtadienį pranešė vyriausybė. 

Oro uostas buvo uždarytas po to, kai per galingą taifūną buvo užlieta dalis jo teritorijos ir buvo apgadintas vienintelis šį transporto mazgą su žemynine šalies dalimi jungiantis tiltas, į kurį stichija bloškė Osakos įlankoje inkarą išmetusį tanklaivį.  

Dėl tiltui padarytos žalos dirbtinėje saloje pastatytas oro uostas buvo laikinai atskirtas nuo išorinio pasaulio ir jame liko įstrigę tūkstančiai žmonų. Jie buvo evakuoti laivu ir autobusu.  

„Vidaus skrydžiai Kansajo tarptautiniame oro uoste bus atnaujinti rytoj, o tarptautiniai skrydžiai bus atnaujinti, kai bus atliktas parengiamasis darbas“, – sakė vyriausybės atstovas Yoshihide Suga.

Vakariniame Osakos regione esantį oro uostą nusiaubė stipriausias per ketvirtį amžiaus taifūnas Jebi, sausumą pasiekęs antradienį.  

Stichijos sukeltos aukštos bangos užliejo lėktuvų kilimo ir tūpimo takus ir dalį oro uosto rūsių. 

Oro uosto vadovas Yoshiyuki Yamaya ketvirtadienį sakė, kad beveik visi čia įstrigę žmonės jau evakuoti ir toliau atliekami darbai, kad būtų galima kuo greičiau atnaujinti įprastą veiklą. 

„Viena rimčiausių problemų mums šiuo metu yra tai, kaip užtikrinti sklandų susisiekimą su žemynine dalimi“, – sakė jis, turėdamas galvoje, kad į oro uostą vedantis tiltas buvo smarkiai apgadintas tanklaivio. 

Kiek anksčiau ministras pirmininkas Shinzo Abe sakė, kad „tokie darbai, kaip sausinimas, vykdomi ištisą parą“. 

„Daug problemų dar neišspręsta, pavyzdžiui, nesutvarkyta apgadinta kuro saugykla“, – sakė premjeras. 

Kansajo oro uostas yra svarbus keleivinio ir krovininio transporto mazgas, per dieną aptarnaujantis apie 400 skrydžių. Jo uždarymas gali turėti neigiamų pasekmių turizmui ir verslui regione, kuris yra Japonijos pramonės centras.   

Antradienį per Japoniją praūžęs taifūnas Jebi pareikalavo 11 gyvybių ir padarė didžiulės materialinės žalos.  

Šią vasarą Japonija taip pat vargino rekordinės karščio bangos, pareikalavusios žmonių gyvybių. Jos pasireiškė liepos mėnesį po smarkių liūčių centrinėje ir vakarinėje šalies dalyje. Tos liūtys sukėlė nuošliaužų ir potvynių, kurie pražudė daugiau nei 200 žmonių ir nuniokojo šalies kraštovaizdį.

Ketvirtadienį paryčiais Japonijos šiaurinę Hokaido salą supurtė stiprus 6,6 balo žemės drebėjimas, per kurį mažiausiai aštuoni žmonės žuvo ir dar apie 130 buvo sužeisti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt