Pasaulyje

2018.09.03 19:37

Turkijos, Rusijos ir Irano prezidentai aptars Sirijos klausimą

ELTA 2018.09.03 19:37

Turkijos, Rusijos ir Irano prezidentai penktadienį tarsis dėl taikos Sirijoje. Kremlius pirmadienį patvirtino trišalio susitikimo, apie kurį prieš tai skelbė jau turkų žiniasklaida, datą. Viena temų bus pabėgėlių, įskaitant vidaus pabėgėlius, sugrįžimas. Susitikimas – jau trečias toks – vyks Irane.

Pokalbiuose dalyvaus Vladimiras Putinas, Recepas Tayyipas Erdoganas ir Hassanas Rouhani. Kremliaus duomenimis, jų pokalbiai suksis apie „ilgalaikį padėties Sirijoje normalizavimą“. Šios trys valstybės yra svarbios karo šalys Sirijoje.

Šiuo metu laukiama, kad netrukus Sirijos pajėgos pradės puolimą Idlibo provincijoje Sirijos šiaurės vakaruose, kurią daugiausiai kontroliuoja islamistų sukilėliai. Sirijos vyriausybė iš sukilėlių jau atsikovojo didžiąją dalį šalies teritorijos.

Konfliktas Sirijoje kilo prieš daugiau kaip septynerius metus. Nuo 2015-ųjų Basharas al Assadas sulaukia Rusijos karinės paramos. Jo pusėje yra ir Iranas. Turkija tuo tarpu stovi sukilėlių pusėje. Kartu ji kaunasi su kurdų kovotojais Sirijoje.