Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.03 17:50

JT, JK ir Prancūzija ragina paleisti Mianmare kalinamus „Reuters“ reporterius

BNS 2018.09.03 17:50

Didžioji Britanija pirmadienį paragino nedelsiant paleisti Mianmare kalinamus du naujienų agentūros „Reuters“ reporterius, nurodydama, kad jų nuosprendis „pakenkė žiniasklaidos laisvei“.

„Mes itin nusivylę šiuo verdiktu ir bausme, ir raginame nedelsiant paleisti šiuos žurnalistus“, – sakė ministrės pirmininkės Theresos May biuro atstovas.

Tuo tarpu Prancūzija pirmadienį dviejų „Reuters“ žurnalistų įkalinimą Mianmare pavadino „rimtu smūgiu spaudos laisvei ir teisinei valstybei“ šioje Pietryčių Azijos šalyje.

„Prancūzija kartoja savo prašymą dėl jų paleidimo ir pagarbos jų pagrindinėms teisėms, taip pat – galimybių žiniasklaidos (atstovams) laisvai (lankytis) Rachinų valstijoje“, – nurodė Užsienio reikalų ministerija, paminėdama regioną, kur žurnalistai buvo areštuoti, kai rinko informaciją apie musulmonų rohinjų žudymą be teismo.

Naujoji Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet pareiškė, kad ją „pribloškė“ tų žurnalistų įkalinimas. Ji taip pat pareikalavo juos nedelsiant paleisti.

„Buvau priblokšta, – sakė buvusi Čilės prezidentė, ką tik pradėjusi eiti JT žmogaus teisių komisarės pareigas. – Jų teismas buvo teisingumo parodija, taigi, paraginsiu Mianmaro vyriausybę kuo greičiau, nedelsiant juos paleisti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi