Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.03 15:15

Sirija: Idlibe Rusija rengia lemiamą ir galbūt kruviniausią mūšį

Šimtus tūkstančių aukų nusinešusiame Sirijos kare dar tik laukia lemiamas ir galbūt kruviniausias mūšis. Rusija ir Sirija baigia apsupti paskutinę režimo dar nekontroliuojamą Idlibo provinciją ir žada nebesustoti.

Idlibo provincijoje, pralaimėję kitose Sirijos vietose, susitelkė apie 10 tūkst. užsienio kovotojų, siejamų su „Al-Qaeda“, ir Rusijos užsienio reikalų ministras pirmadienį pareiškė, kad to negalima kentėti be galo. Bet Jungtinės Tautos perspėja apie gresiančias civilių skerdynes ir iki 800 tūkst. naujų pabėgėlių.

Kovotojai Idlibo provincijos pakraščiuose rengiasi laukiančiam antpuoliui. Jėgos nelygios – jiems smogs Rusijos ir Sirijos aviacija, raketos ir artilerija. Bet trauktis jie tiesiog nebeturi kur ir ragina vietos civilius taip pat griebtis ginklo ir su Basharo al-Assado režimu susiremti paskutinėje, lemiamoje kovoje.

Pernai pati Rusija Idlibą paskelbė viena iš vadinamųjų deeskalacijos zonų – tų, kurių neturėtų liesti. Bet čia žinoma, ko verti Maskvos pažadai. Dabar Rusija baksnoja, kad daugiau kaip pusę provincijos kontroliuoja su „Al-Qaeda“ siejama grupuotė „al Nusra“ frontas, kurioje apie 10 tūkst. kovotojų iš užsienio.

Daugiau apie tai – Vykinto Pugačiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi