Pasaulyje

2018.09.02 21:00

G. Brownas ragina leiboristus išspręsti antisemitizmo klausimą

BNS2018.09.02 21:00

Buvęs Jungtinės Karalystės premjeras Gordonas Brownas sekmadienį paragino partiečius leiboristus priimti tarptautiniu mastu sutariamą antisemitizmo apibrėžimą tam, kad būtų išspręstas partiją pastaruosius mėnesius supantis nepasitenkinimas.

Šis klausimas sukėlė gilų susiskaldymą tarp šios kairiosios opozicinės politinės jėgos.

Jos lyderis Jeremy Corbynas jau seniai kritikuojamas dėl atsisakymo į Leiboristų partijos etikos kodeksą įtraukti visą antisemitizmo apibrėžimą, suformuluotą Tarptautinio Holokausto atminimo aljanso (IHRA).

D. Corbynas taip pat kaltinamas tuo, jog leidžia plisti antisemitizmui jo partijoje.

Leiboristų partijos vadovybė ginčija IHRA suformuluotą apibrėžimą, jos teigimu, neleidžiantį kritikuoti Izraelio dėl jo politikos palestiniečių atžvilgiu.

Prieš antradienį vyksiantį partijos vykdomojo komiteto posėdį antradienį G. Brownas pareiškė, kad šis klausimas palietė „Leiboristų partijos sielą“

„Tai yra reali ir egzistuojanti problema, kuri turi būti išspręsta“, – Žydų leiboristų judėjimo konferencijoje teigė G. Brownas, premjeru dirbęs 2007-2010 metais.

„Noriu jums šiandien pasakyti labai aiškiai, kad IHRA antisemitizmo apibrėžimas yra tai, ką mes turime vieningai, nedviprasmiškai ir nedelsiant palaikyti“, – pridūrė jis.

Taip politikas kalbėjo žydams toliau kritikuojant J. Corbyną.

Buvęs vyriausiasis rabinas Jonathanas Sacksas sekmadienį pareiškė, kad dauguma žydų abejoja, ar Britanija yra saugi vieta jiems auginti savo vaikus.

Jis tvirtino, kad Leiboristų partijos lyderis turi atsistatydinti ir atgailauti, jog sukėlė pavojų šalyje pakurstyti „neapykantos ugnį“.

„Žydai Britanijoje gyvena nuo 1656 metų. Nežinau jokio kito atvejo per šiuos 362 metus, kad žydai (...) klaustų, ar ši šalis yra pakankamai saugi čia auginti savo vaikus“, – BBC sakė J. Sacksas.

Įstatymų leidėjas Frankas Fieldas ketvirtadienį pranešė paliekantis Leiboristų frakciją.

Partijai adresuotame laiške jis teigė, kad J. Corbyno lyderystė susiduria su „esminių vertybių erozija“.

Šešėlinis kancleris Johnas McDonnellis sekmadienį BBC tvirtino, jog J. Corbyno kritikai jį ne taip suprato.

„Jeremy davė labai aiškiai suprasti, kad mes ginsime mūsų partijos narius žydus nuo bet kokios užgauliojimų formos ir antisemitizmo“, – sakė politikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt