Pasaulyje

2012.07.13 11:23

Japoniją skandina lietūs, žuvo mažiausiai 19 žmonių

LRT.lt2012.07.13 11:23

Pietvakarinę Japonijos dalį plaunančios rekordinės liūtys jau pareikalavo mažiausiai 19 žmonių gyvybių, 8 laikomi dingusiais.

Pietvakarinę Japonijos dalį plaunančios rekordinės liūtys jau pareikalavo mažiausiai 19 žmonių gyvybių, 8 laikomi dingusiais.

Televizijų filmuotoje medžiagoje matyti, kaip purvino vandens srovės neša išrautus medžius ir kitas nuolaužas. Iš krantų išsiliejusios upės užtvindė pagrindinės pietinės Kiūšiū salos miestus ir kaimus.

Kumamoto mieste gyvenamųjų rajonų gatvės padengtos purvu, apversti automobiliai, kuriuos nunešė potvynio vanduo, guli kalvų papėdėse. Aso mieste žemės nuošliauža palaidojo 17 namų, pražudydama mažiausiai 17 žmonių. Penki vis dar laikomi dingusiais.

Visuomeninis transliuotojas NHK rodė, kaip gelbėtojai penktadienio rytą, nesiliaujant lietui, tęsė paieškas, naudodami sunkiąją techniką išrautiems medžiams, akmenims ir nuolaužoms pašalinti.

Penktadienio rytą oro sąlygos šiek tiek pagerėjo, tačiau Japonijos meteorologijos agentūra prognozuoja, kad Kiūšiū saloje ir toliau lis.

„Numatome, kad tokios pat liūtys, kokios buvo vakar, bus ir šiandien. Neatšaukiame aukščiausio pavojaus lygio“, – teigė smarkiai nukentėjusios Oitos prefektūros pareigūnas.

Hitos mieste, Oitos prefektūroje, nurodyta evakuoti daugiau kaip 11 tūkst. žmonių, baiminantis, kad per miestą tekanti Kagetsugavos upė gali išsilieti iš krantų.

Dar 25 tūkst. žmonių patarta ieškoti saugesnės vietos ir kitose prefektūros vietovėse, teigia pareigūnai.

Kaimyninėje Kumamoto prefektūroje evakuotis nurodyta daugiau kaip 250 namų gyventojams bei visiems, gyvenantiems Širkavos upės salpoje.

Manoma, kad toliau prognozuojami lietūs situaciją dar labiau pablogins. Vietovėje, sukaukusioje rekordinio kritulių kiekio, nurodyta evakuoti 50 tūkst. žmonių.

Kumamoto prefektūros pareigūnas teigė, kad žinoma apie mažiausiai 18 žuvusiųjų, o kariai bei gelbėtojai ieško septynių dingusių be žinios.

Oitoje į 8 dešimtį įkopusį vyrą nunešė patvinusi upė, dar vienas vyras dingo.

Žemės nuošliaužos ir nuvirtę medžiai atkirto kelius, keliose vietose nutraukė vandens tiekimą. Mažiausiai viena kalnuose esanti gyvenvietė tapo visiškai nepasiekiama, informuoja vietos valdžia.

Japonijos karinis sraigtasparnis izoliuotoje srityje mėtė maisto atsargas ir vandenį.

Penktadienio rytą pietiniame Kagošimos regione per valandą užfiksuota 10,1 centimetro kritulių, o meteorologai paragino Kiūšiū gyventojus  toliau saugotis purvo nuošliaužų ir potvynių.

Jie prognozuoja, kad šiauriniame Kiūšiū regione per artimiausias 24 val. iškris dar 20 centimetrų kritulių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.