Pasaulyje

2018.09.02 09:45

Buvę JAV prezidentai G. W. Bushas ir B. Obama įvertino J. McCaino politinius nuopelnus

ELTA2018.09.02 09:45

Buvę JAV prezidentai George`as W. Bushas ir Barackas Obama per gedulo ceremoniją Vašingtone įvertino mirusio senatoriaus Johno McCaino politinius nuopelnus.

B. Obama gedulo kalboje Vašingtono katedroje šeštadienį sakė, kad J. McCaino darbai „padarė mus geresniais prezidentais“. B. Obama pavadino J. McCainą „ypatingu žmogumi“, kariu ir patriotu, įkūnijusiu tai, ką geriausia turi Amerika.

J. McCainas „Senatą padarė geresniu ir šalį padarė geresne“, – kalbėjo B. Obama, 2008-aisiais prezidento rinkimuose įveikęs respublikoną J. McCainą.

Prieš tai savo gedulo kalboje panašiai kalbėjo G. W. Bushas. „Jis ir mane padarė geresnį“, – sakė jis. G. W. Bushas 2000-aisiais per vadinamuosius pirminius respublikonų kandidato rinkimus nugalėjo J. McCainą. G. W. Bushas ir B. Obama į ceremoniją sakyti kalbų buvo pakviesti asmeniniu J. McCaino pageidavimu.

G. W. Bushas, AFP/Scanpix nuotr.

Tarp svečių Nacionalinėje katedroje buvo daug garsių JAV politikos atstovų, tarp jų – buvęs prezidentas demokratas Billas Clintonas ir jo viceprezidentas Alas Gore`as. Dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas pakviestas nebuvo, jis šeštadienį laiką leido savo golfo laukuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt