Pasaulyje

2018.09.01 18:37

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas Latvijoje stebėjo pratybas „Namejs 2018“

LRT.lt 2018.09.01 18:37

Rugsėjo 1 dieną krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas kartu su Gynybos štabo viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru dalyvavo Latvijos karinių pajėgų pratybų „Namejs 2018“ svečių dienoje Adaži poligone, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Didžiausių Latvijos kariuomenės pratybų svečių dienoje dalyvavę Lietuvos ir sąjungininkų šalių aukšto rango pareigūnai stebėjo tarptautinių karinių pajėgų operacijos veiksmų parodomąją programą.

Pratybų svečių dienos paraštėse viceministras V. Umbrasas susitiko su Latvijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Janiu Garisonsu, su kuriuo aptarė dvišalį Latvijos ir Lietuvos bei trišalį Baltijos valstybių bendradarbiavimą, saugumo situaciją regione bei priemones kovoti su grėsmėmis.

Visoje Latvijos teritorijoje nuo rugpjūčio 20 d. vykusiose pratybose „Namejs 2018“ dalyvavo daugiau nei 10 tūkst. karių iš 13 NATO šalių, iš kurių ir apie 40 Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių. Jie kartu su Latvijos savanoriškųjų pajėgų kariais treniravosi vykdyti teritorinės gynybos užduotis.

Į šias pratybas Latvijoje taip pat buvo išvykęs ir Rukloje dislokuotas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Čekijos karių kontingentas – apie 180 karių su 15 pėstininkų kovos mašinų „Pandur II“.

Latvijos kariuomenės organizuojamų pratybų „Namejs 2018“ metu buvo tikrinamas ginkluotųjų pajėgų pasirengimas apginti Latviją nuo bet kokių grėsmių. Pratybos baigsis rugsėjo 2 dieną.