Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.01 18:46

Dėl neteisėto ginklo laikymo sulaikytas Sakartvelo neonacių lyderis

BNS 2018.09.01 18:46

Policija Tbilisyje šeštadienį sulaikė kraštutinių dešiniųjų organizacijos „Sakartvelo nacionalinė vienybė“ lyderį Georgijų Čelidzę, garsėjantį fašizmo ideologiją palaikančiais pareiškimais.

Sakartvelo vidaus reikalų ministerija šeštadienį pranešė, kad G. Čelidzė kaltinamas nelegaliu šaunamųjų ginklų ir šaudmenų įsigijimu, laikymu ir nešiojimu. 

Pasak ministerijos, kratos metu sulaikytojo namuose buvo rasta įvairių šaunamųjų ginklų.  

Ministerijos atstovai sakė, kad kratą atlikti paskatino „Sakartvelo nacionalinės vienybės“ narių socialiniuose tinkluose išplatintas vaizdo įrašas, tačiau koks tai įrašas – nepatikslino. Sakartvelo žiniasklaida anksčiau ne kartą yra atkreipusi dėmesį, kad šios organizacijos atstovai savo vaizdo klipuose neretai pozuoja su ginklais.  

Sulaikytajam gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki penkerių metų. 

G. Čelidzė ir jo organizacija, kurios nariai vadina save nacionalsocialistiniu judėjimu, į žiniasklaidos ir teisėsaugos akiratį pateko po šiemet gegužę Tbilisyje surengtų eitynių ir akcijų, kuriose buvo naudojama į fašistinę panaši simbolika. G. Čelidzė tuomet pareiškė, kad jų organizacija yra įkūrusi vadinamųjų „juodmarškinių“ būrių ir kurs „piliečių gvardiją“. 

Kraštutinių dešiniųjų akcijos ir pareiškimai atkreipė šalies teisėsaugos institucijų dėmesį. Sakartvelo valstybės saugumo tarnyba gegužę įspėjo organizacijos lyderius, kad fašistiniai simboliai šalyje yra uždrausti. 

Šalies žiniasklaidos duomenimis, „Sakartvelo nacionalinė vienybė“ buvo įsteigta 2016 metais ir veikia kaip nevyriausybinė organizacija. Judėjimo nariai neslepia, kad laikosi fašistinės ideologijos ir nacionalsocializmo idėjų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi