Pasaulyje

2018.09.01 17:02

JAV pasirengusi aptarti paramą Ukrainai stiprinant karinį laivyną ir oro gynybą

BNS 2018.09.01 17:02

Vašingtonas yra pasirengęs aptarti tolesnį ginklų tiekimą Ukrainai siekiant sustiprinti šalies karines jūrų ir oro pajėgas, pareiškė specialusis JAV pasiuntinys Ukrainai Kurtas Volkeris.  

„Jie praranda karius kiekvieną savaitę, gindami savo pačių šalį. Šiame kontekste Ukrainai natūralu stiprinti savo karines pajėgas, imtis savigynos ir natūralu ieškoti pagalbos. Taip pat natūralu, kad kitos šalys turi joms padėti," – interviu britų laikraščiui „The Guardian“ sakė K. Volkeris.  

„Galime kalbėtis su Ukraina, kaip darytume ir su bet kuria kita šalimi, ko jai reikia (kariuomenei sustiprinti). Manau, kad gali būti kalbama apie karo laivyną... Manau, kad taip pat reikia aptarti oro erdvės gynybos klausimą," – pridūrė jis. 

Interviu dienraščiui diplomatas sakė, kad Rusijos ir JAV pozicijos dėl Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijos Rytų Ukrainoje vis dar gerokai skiriasi. 

JAV Kongresas gegužę sutiko skirti 250 mln. JAV dolerių (215 mln. eurų) karinei pagalbai Ukrainai – be kita ko, letalinei ginkluotei.