Pasaulyje

2018.09.01 15:17

Suomijos premjeras pasirengęs didinti pabėgėlių priėmimo kvotą

ELTA 2018.09.01 15:17

Suomijos ministras pirmininkas Juha Sipila pasirengęs padvigubinti Suomijos nacionalinę pabėgėlių priėmimo kvotą, apie tai šeštadienį jis pranešė per visuomeninę televiziją „Yle“.

„Esu pasirengęs padvigubinti ją (kvotą) dvigubai. Dabar ji sudaro 750 žmonių, būčiau pasirengęs padidinti ją iki 1,5–2 tūkstančių“, – sakė J. Sipila.

Pasak šalies premjero, Europos Sąjunga turėtų daugiau bendradarbiauti su Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra, kad iš pradžių žmonės būtų perkelti į saugias teritorijas arti krizinių regionų, o tada iš jų pagal kvotas būtų atrinkti tie, kuriems iš tiesų reikalinga pagalba. „Dabartinę situaciją apsunkina tai, kad daugumą pabėgėlių sudaro tie, kurie savo šalis palieka dėl ekonominių priežasčių, o ne tie, kurie bėga nuo karo ir persekiojimų“, – sakė premjeras.

Suomijos valdžios nustatytą pabėgėlių priėmimo kvotą sudaro 750 žmonių per metus, prieš keletą metų ji kuriam laikui buvo padidinta iki 1050 žmonių, bet vėliau vėl buvo sumažinta. Šiuo metu, kaip rodo apklausa, kurioje dalyvavo tūkstantis žmonių, kas trečias Suomijos gyventojas pasisako prieš naują kvotos didinimą.

Į Suomiją, be pabėgėlių, priimamų pagal kvotas, kasmet atvyksta savarankiškų prieglobsčio prašytojų. 2015 metais, kai buvo užfiksuotas maksimalus migrantų srautas į Europą, jų atvyko per 32 tūkst., dauguma jų – Irako piliečiai; 2016 metais – apie 6 tūkst., 2017 metais – 5 tūkst., tiek pat tikimasi sulaukti ir 2018 metais. Apie 10 tūkst. iš šiuo metu Suomijoje esančių pabėgėlių buvo atsakyta suteikti prieglobstį, ir jie apskundė tokį sprendimą. Šalies valdžia neretai išsako susirūpinimą, kad jie gali likti šalyje nelegaliai.