Pasaulyje

2018.09.01 11:00

Teismas neleido L. I. Lula da Silvai dalyvauti Brazilijos prezidento rinkimuose

ELTA 2018.09.01 11:00

Aukščiausiasis Brazilijos rinkimų teismas nesuteikė teisės buvusiam šalies prezidentui Luizui Inaciasui Lula da Silvai užregistruoti savo kandidatūrą į prezidento postą, nes šiuo metu jis atlieka įkalinimo bausmę už korupciją, informuoja BBC.

Atitinkamas sprendimas buvo priimtas penktadienį per neeilinį teismo posėdį, kuris buvo transliuojamas per tiesioginį valstybinės televizijos eterį.

Šeši iš septynių teisėjų pasisakė už tai, kad Lula da Silvai nebūtų leista dalyvauti prezidento rinkimuose.

Pagal Brazilijos įstatymus reikalaujama, kad kandidatai į prezidentus būtų nepriekaištingos reputacijos.

L. I. Lula da Silva praėjusiais metais buvo paskelbtas kaltu dėl kyšio ėmimo iš vienos statybų įmonės. Pats jis teigia, kad kaltinimai jam buvo primesti, o teismo procesas – nesąžiningas.

Nors ir nuteistas 12 metų kalėti, L. I. Lula da Silva užtikrintai pirmavo Brazilijos prezidento rinkimų apklausose.

L.I. Lula de Silvos advokatai pareiškė apskųsiantys teismo sprendimą.

Brazilijos darbininkų partija, sureagavusi į teismo sprendimą, išplatino pareiškimą, kuriame žada „kovoti visomis priemonėmis“ už L. I. Lula Silvos kandidatūrą.

„Mes pateiksime visas įmanomas apeliacijas teismuose, kad būtų pripažinta įstatymais ir Brazilijos ratifikuotomis tarptautinėmis sutartimis numatytos L. L. Lula Silvos teisės, – teigiama jų pareiškime. – Mes ginsime Lulą gatvėse, su visa tauta.„

L.I. Lula da Silva per savo prezidentavimą 2003-2010 metais tapo itin populiariu lyderiu ir svarbia figūra tarptautinėje arenoje. Jo šalininkai tvirtina, kad jis buvo sąmoningai eliminuotas iš rinkimų kovos.

Visuotiniai (prezidento, parlamento ir gubernatorių) rinkimai Brazilijoje vyks spalio 7 dieną. Jeigu prireiktų antroko rinkimų rato, jis vyktų spalio 28 dieną. Rinkimų kampanija prasidėjo rugpjūčio 15 dieną.