Pasaulyje

2018.08.31 13:10

Kremlius neatmeta galimų V. Putino ir D. Trumpo kontaktų Prancūzijoje, Singapūre ir Argentinoje

BNS 2018.08.31 13:10

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas iki šių metų pabaigos turės tris progas pasikalbėti skirtinguose tarptautiniuose renginiuose, penktadienį rašo laikraštis „Izvestija“. 

Anot laikraščio, tai gali įvykti Prancūzijoje per Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtųjų metinių minėjimą, Singapūre vyksiančiame Rytų Azijos viršūnių susitikime ir Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo Argentinoje kuluaruose. 

Kaip rašo „Izvestija“, V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas patvirtino Maskvos norą organizuoti Rusijos ir Amerikos derybas įvairiuose tarptautiniuose forumuose ir neatmetė kontaktų aukščiausiu lygiu galimybės.  

„Viskas priklauso nuo abipusiškumo“, – sakė D. Peskovas, atsakydamas į laikraščio klausimą, ar Prancūzijoje, Singapūre ir Argentinoje galėtų būti surengti V. Putino ir D. Trumpo susitikimai.  

Anksčiau Kremliaus atstovas spaudai sakė, kad V. Putinas svarsto galimybę lapkričio 11 dieną vykti į Paryžių dalyvauti Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmečiui skirtuose renginiuose. 

Singapūre lapkričio 11–15 dienomis vyks Rytų Azijos viršūnių susitikimas. V. Putinas ir D. Trumpas ketina jame dalyvauti.  

G-20 viršūnių susitikimas Argentinos sostinėje Buenos Airėse vyks lapkričio pabaigoje-gruodžio pradžioje. Rusijos ir Amerikos lyderiai tradiciškai dalyvauja tokiuose susitikimuose.