Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.31 09:14

JAV prasidėjo Izraelio ir palestiniečių taikos derybos

ELTA 2013.07.31 09:14

JAV pirmadienį prasidėjo pirmosios Izraelio ir palestiniečių taikos derybos per trejus metus, praneša „Reuters“.

JAV pirmadienį prasidėjo pirmosios Izraelio ir palestiniečių taikos derybos per trejus metus, praneša „Reuters“.

Pagrindiniai Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanjahu ir palestiniečių prezidento Mahmoudo Abbaso padėjėjai derybas pradėjo per tradicinį vakaro valgį, kuriuo musulmonai per ramadano mėnesį nutraukia visą dieną trukusį badavimą. Susitikimą JAV valstybės departamente surengė valstybės sekretorius Johnas Kerry. Izraelio delegacijai vadovauja teisingumo ministrė Tzipi Livni, o palestiniečiams atstovauja vyriausiasis derybininkas Saebas Erekatas. Prieš bendrą vakarienę J. Kerry atskirai susitiko su abiem delegacijomis.

J. Kerry per penkis mėnesius vyko į šešis oficialius vizitus Izraelyje ir įtikino šalis atnaujinti derybas. Planuojama, kad derybos truks devynis mėnesius. Iš šalių pareiškimų matyti, kad yra nesutarimų dėl derybų eigos. Izraelio pareigūnas sakė, kad visi klausimai bus svarstomi vienu metu, o Palestinos pareigūnas teigė, kad jie pradės nuo derybų dėl sienų ir saugumo.

JAV norėtų, kad Izraelis ir palestiniečiai susitartų, kad Izraelis gali taikiai sugyventi su Vakarų krante ir Gazos ruože įkurta nauja palestiniečių valstybe.

Izraelis okupavo palestiniečių teritorijas per 1967 metų karą.

Pagrindiniai derybų klausimai bus valstybių sienos, žydų gyvenviečių Vakarų krante ateitis, palestiniečių pabėgėlių likimas ir Jeruzalės statusas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi