Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.30 20:19

Britanija svarsto galimybę uždrausti vaikams parduoti energinius gėrimus

Didžiosios Britanijos vyriausybė ketvirtadienį inicijavo viešas konsultacijas dėl planų uždrausti nepilnamečiams parduoti energinius gėrimus, šaliai ieškant būdų kovoti su vaikų nutukimu, kurio rodiklis yra vienas didžiausių Vakarų Europoje.   

Ministrė pirmininkė Theresa May nori uždrausti prekybininkams pardavinėti vaikams energinius gėrimus, tokius kaip „Red Bull“, „Monster“ ir „Relentless“, dėl juose esančio didelio cukraus ir kofeino kiekio. 

Vyriausybės duomenimis, daugiau nei du trečdaliai 10–17 metų amžiaus nepilnamečių ir ketvirtadalis 6-9 metų amžiaus vaikų geria energinius gėrimus. Jų vartojimas siejamas su įvairiomis sveikatos ir elgsenos problemomis, pradedant galvos skausmais ir baigiant hiperaktyvumu.   

„Vaikų nutukimas yra vienas rimčiausių sveikatos iššūkių, su kuriais susiduria ši šalis“, – savo pareiškime pažymėjo Th. May.  

„Tūkstančiai jaunuolių reguliariai vartoja energinius gėrimus, dažnai todėl, kad jie kainuoja mažiau už gaiviuosius gėrimus. Konsultuosimės dėl galimybės įvesti draudimą parduoti energinius gėrimus vaikams“, – nurodė premjerė. 

Pirmą kartą šie planai buvo pristatyti birželį, kartu su įsipareigojimu iki 2030 metų perpus sumažinti vaikų nutukimo rodiklį. 

Per 12 savaičių truksiančias konsultacijas bus svarstoma, ar suvaržymai turėtų būti taikomi asmenims iki 16 metų ar iki 18 metų, taip pat – ar reikia keisti įstatymą, kad vaikai jokiu atveju negalėtų įsigyti energinių gėrimų.  

Siūlomas įstatymo projektas numato uždrausti parduoti nepilnamečiams energinius gėrimus, kuriuose yra daugiau nei 150 mg/l kofeino.  

250 ml energinio gėrimo skardinėje gali būti dukart didesnis kofeino kiekis, panašiai tiek, kiek jo yra beveik trijose skardinėse kokakolos, nurodo Sveikatos apsaugos departamentas.  

Anot departamento, nedietiniai energiniai gėrimai taip pat turi vidutiniškai 60 proc. daugiau kalorijų ir 65 proc. daugiau cukraus nei įprasti gaivieji gėrimai.  

Beveik ketvirtadalis vaikų Anglijoje sulaukę penkerių metų amžiaus yra nutukę ar turi antsvorio. Tarp baigiančiųjų pradinę mokyklą 11 metų amžiaus vaikų tokių yra trečdalis. 

Visuomenės sveikatos aktyvistai sveikino šiuos planus. Tačiau Tamas Fry iš organizacijos „Action On Sugar“ pažymėjo, jog „stulbina tai, kad vyriausybė mano, jog šiuo klausimu reikia konsultacijų“. 

„Daugelį metų kalbama, kad šie gėrimai netinkami vaikams, net jei šie daug sportuoja. Mums reikia vyriausybės, kuri vestų pirmyn, užuot kreipusis pritarimo į visuomenę“, – kalbėjo jis. 

Pokalbis apie energinių gėrimų draudimus – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi