Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.30 15:13

Mirė Kremliui artimas dainininkas J. Kobzonas

BNS 2018.08.30 15:13

Garsus, tačiau prieštaringai vertinamas Rusijos dainininkas ir įstatymų leidėjas Josifas Kobzonas mirė ketvirtadienį, būdamas 80 metų, pranešė jo šeimos atstovas.

„Josifas Davidovičius mirė šiandien po ilgai trukusios ligos“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė jo žmonos padėjėjas.

Liepos 26 dieną buvo paskelbta, kad J. Kobzonas paguldytas į ligoninę.

J. Kobzonas gimė 1937 metų rugsėjo 11 dieną tuometėje sovietinėje Ukrainoje žydų šeimoje ir pradėjo savo karjerą 1959-aisiais. Jo kūryba buvo itin populiari 8-ame ir 9-ame dešimtmečiais.

Per Rusijos valstybines šventės be J. Kobzono, kartais vadinto „sovietų Franku Sinatra“, nebuvo rengiamas nė vienas didelis koncertas. 9-ame dešimtmetyje jis dainavo SSRS kariams Afganistane, o 2016-aisiais – Rusijos pajėgoms Sirijoje.

Prezidentas Vladimiras Putinas nusiuntė atlikėjo šeimai užuojautos žinutę, pranešė Kremlius.

Į politiką pasukęs artistas nuo 2003 metų buvo valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ narys. Jis taip pat buvo vienas iš įtakingų Rusijos parlamento veikėjų, kuriems Europos Sąjunga paskelbė sankcijas už paramą Rytų Ukrainos prorusiškiems separatistams. Anksčiau jis buvo sutikęs tapti separatistų paskelbtos vadinamosios Donecko liaudies respublikos „garbės konsulu“.

Be to, J. Kobzonas tvirtai palaikė Maskvos sprendimą aneksuoti Krymą. Dėl jo požiūrio į konfliktą artistas taip pat pateko į Kijevo „juodąjį“ sąrašą.

J. Kobzonas praeityje buvo Sovietų Sąjungos komunistų partijos narys; kaip ir legendinis amerikiečių dainininkas F. Sinatra, jis ilgai negalėjo atsikratyti kalbų apie įtariamus savo ryšius su organizuoto nusikalstamumo pasauliu ir tikino, kad susitikdavo su įtartinais veikėjais tiesiog kaip dainininkas.

Jungtinės Valstijos ne kartą yra atsisakiusios išduoti jam vizą.

„Jo balsas buvo girdimas iš kiekvieno lango – be jo negalima buvo atšvęsti nė vienų Naujųjų metų išvakarių“, – sakoma valstybinio naujienų portalo „Vesti.ru“ nekrologe.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi