Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.30 11:01

Indijoje netrukus turėtų atsirasti nauja valstija

ELTA 2013.07.30 11:01

Indijos valdančioji Kongreso partija tikriausiai pritars naujos valstijos įkūrimui Telanganos regione, Andhra Pradešo valstijoje, praneša BBC.

Indijos valdančioji Kongreso partija tikriausiai pritars naujos valstijos įkūrimui Telanganos regione, Andhra Pradešo valstijoje, praneša BBC.

Pastaraisiais metais Andhra Pradešo valstijoje vyko demonstracijos už ir prieš naujos valstijos įkūrimą. Naujoji valstija turėtų 40 mln. gyventojų ir ją sudarytų 10 iš 23 Andhra Pradešo rajonų, įskaitant šeštą pagal dydį Indijos miestą Haidarabadą. Naujos valstijos rėmėjai teigia, kad vyriausybė apleido Telanganos regioną, o plano oponentai nepatenkinti, kad Haidarabadas, kuriame yra daug informacinių technologijų ir farmacijos bendrovių, taptų naujosios Telenganos valstijos sostine.

Galutinį sprendimą dėl naujos valstijos turi priimti Indijos parlamentas, bet valstijos asamblėja taip pat turės priimti jos įkūrimą patvirtinančią rezoliuciją. Žiniasklaida praneša, kad valdančioji koalicija, kuriai vadovauja Kongreso partija, susitiks antradienį ir patvirtins 29-osios Indijos valstijos sukūrimą. Pranešama, kad Haidarabadas kurį laiką bus bendra Telanganos ir Andhra Pradešo valstijų sostinė, kol Andhra Pradešas pasirinks kitą sostinę.

Šimtai sukarintos policijos pareigūnų buvo dislokuoti Andhra Pradešo valstijoje, kad užkirstų kelią galimiems neramumams paskelbus sprendimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi