Pasaulyje

2018.08.28 21:11

D. White`as: Rusijos pratybos „Vostok“ liudija apie rengimąsi konfliktui

BNS2018.08.28 21:11

NATO nuolat stebi Rusijos karinius mokymus, tad rugsėjį vyksiančios pratybos „Vostok 2018“ nebus išimtis, antradienį pareiškė Dylanas White`as, einantis NATO atstovo pareigas.

„Visos šalys turi teisę vykdyti savo ginkluotųjų pajėgų mokymus, bet svarbu, kad jie vyktų skaidriai ir nuspėjamai“, – pareiškė D. White`as, kurį naujienų agentūra „Interfax“ prašė pakomentuoti NATO požiūrį į numatomas Rusijos pratybas.

Aljanso atstovas priminė, kad NATO ir Rusija gegužę viena su kita apsikeitė informacija apie planuojamus manevrus.

„Per šį pasitarimą Rusija informavo apie mokymus „Vostok 2018“ ir pažymėjo, jog jie bus didesnio masto nei „Vostok 2014“, – sakė NATO pareigūnas.

Anot jo, šie manevrai liudija apie Rusijos siekį būti pasirengusiai didelio masto konfliktui.

„Tai atitinka padėtį, kurią stebime jau kurį laiką: ryžtingesnė Rusija, reikšmingas jos gynybos biudžeto ir jos karinio buvimo didėjimas“, – pareiškė D. White`as.

„Per pastaruosius kelerius metus matėme reikšmingą Rusijos karinio potencialo didinimą, pavyzdžiui Baltijos, Juodosios jūros ir Viduržemio jūros regionuose. Be to, Rusija parodė esanti pasiruošusi panaudoti karinę jėgą prieš savo kaimynes, konkrečiai – prieš Ukrainą ir Gruziją“, – tęsė jis.

NATO atstovas taip pat atkreipė dėmesį, jog Aljanso šalių atašė Maskvoje buvo pakviesti savanoriškai stebėti manevrus. Pasak jo, „šis pasiūlymas yra svarstomas“.

Taip pat D. White`as patikslino, kad šios pratybos vyks už ESBO (Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos) erdvės, užsibaigiančios ties Uralu, ribų, tad Rusija neprivalo informuoti apie mokymus ir kviesti ESBO valstybių dalyvių stebėtojų“.