Pasaulyje

2018.08.28 22:30

Filipinų pietuose per šventę sprogus bombai žuvo vienas žmogus, dar 35 buvo sužeisti

BNS 2018.08.28 22:30

Viename Filipinų pietiniame mieste per šventę sprogus krepšyje paskelbtai bombai žuvo mažiausiai vienas žmogus, o dar 35 buvo sužeisti, informavo kariuomenės vadas ir pridūrė, kad užpuolikui pavyko pasprukti nuo jį sugauti bandžiusių karių.

Policijos duomenimis, per incidentą Sultan Kudarato provincijoje esančiame Isulano mieste rimtai nukentėjo du žmonės. Ataka įvyko nepaisant griežtų saugumo priemonių ir kontrolės postų, įrengtų regione dėl musulmonų kovotojų keliamos grėsmės.

Vienas civilis pranešė pareigūnams apie įtartiną krepšį, kurį prie gyventojų susibūrimo vietos paliko nežinomas vyras, sakė regiono karinių pajėgų vadas Cirilito Sobejana. Jis pridūrė, jog užtaisas sprogo, kai kariai vijosi įtariamąjį; jam pavyko pabėgti kilus sumaiščiai.

Tačiau regiono policijos atstovė Aldrin Gonzales pateikė kitokią įvykių versiją: pasak jos, savadarbis sprogmuo buvo paliktas ant motociklo, pastatyto priešais parduotuvės, esančios netoli judraus naktinio turgaus Isulane, kuris šventė savo įkūrimo metines.

„Teritorija yra kontroliuojama, ji buvo užtverta, o sužeistieji buvo nugabenti į ligoninę“, – žurnalistams nurodė C. Sobejana.

Atsakomybės už išpuolį kol kas neprisiėmė nė viena grupuotė.

Kariai pastarosiomis savaitėmis atidžiai stebi padėtį neramiuose pietiniuose regionuose, nes pasirodė žvalgybos informacijos, kad kovotojai musulmonai, patyrę pralaimėjimų per vyriausybinių pajėgų puolimą, ketina surengti sprogimų viešosiose vietose, paskelbė kariuomenės pareigūnai.

Praėjusį mėnesį pietinėje Basilano provincijoje nugriaudėjo galingas sprogimas, užpuolikui detonavus bombų prikrautą mikroautobusą. Tąsyk žuvo 11 žmonių, įskaitant įtariamą kovotoją užsienietį, kuris buvo už vairo.

Už tą liepos 31-ąją įvykusią ataką atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“. Grupuotė pareiškė, kad užpuolikas buvo marokietis ir pateikė tikrovės neatitinkantį didelį aukų skaičių karių gretose.