Pasaulyje

2018.08.28 19:29

D. Trumpas teigia, kad „Google“ paieškoje tyčia gausu blogų žinių apie jį

ELTA2018.08.28 19:29

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį užsipuolė „Google“, teigdamas, kad bendrovės paieškos variklio rodomi jam nepalankūs rezultatai yra „suklastoti“.

D. Trumpas tviteryje pasiskundė, kad į paiešką įvedus žodžius „Trumpas naujienos“ („Trump News“), pasirodo jam nepalankūs straipsniai, ir svarstė, ar tai teisėta.

Šis žodinis išpuolis įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai D. Trumpas pakartojo nepagrįstus teiginius, kad JAV socialiniai tinklai „cenzūruoja“ konservatyvią nuomonę reiškiančius žmones.

Apie „Google“ D. Trumpas rašė: „Jie juos (paieškos rezultatus, – ELTA) SUKLASTOJO prieš mane ir kitus, kad beveik visos istorijos ir naujienos būtų BLOGOS. Čia pasižymi melaginga CNN. Respublikoniška/konservatyvi ir teisinga žiniasklaida nustumiama į šalį. Neteisėta?„

Pasak JAV vadovo, „96 proc. paieškos „Trumpas naujienos“ rezultatų yra iš nacionalinės kairiųjų žiniasklaidos“, o tai jis pavadino „labai pavojingu“ dalyku.

Tuo metu „Google“ atstovas tvirtai paneigė D. Trumpo kaltinimus, teigdamas, kad jų paieškos variklio algoritmas – objektyvus ir neteikia pirmenybės nė vienai politinei ideologijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt