Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.27 15:10

E. Macronas: ES saugumas turi nebepriklausyti nuo JAV

BNS 2018.08.27 15:10

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį pareiškė, kad pateiks Europos Sąjungai naująjį siūlymą dėl saugumo stiprinimo, ir pabrėžė, kad blokas turi nebepriklausyti nuo Amerikos karinės galios.

„Europa nebegali kliautis Jungtinėmis Valstijomis saugumo srityje. Būtent mes turime užtikrinti Europos saugumą“, – savo kalboje apie naujus Prancūzijos diplomatijos tikslus pažymėjo E. Macronas.

Siūlymai šiuo klausimu bus atskleisti „artimiausiais mėnesiais“, sakė prezidentas per audienciją, kurioje dalyvavo apie 250 diplomatų, įstatymų leidėjų ir tarptautinių santykių ekspertų, grįžusių iš vasaros atostogų.

„Norėčiau, kad atliktumėme išsamų tyrimą dėl mūsų saugumo su visais Europos partneriais, įskaitant Rusiją“, – pridūrė E. Macronas.

Jo komentarai nuskambėjo po virtinės JAV prezidento Donaldo Trumpo žingsnių, padidinusių įtampą su tradiciniais NATO sąjungininkais.

Pernai į valdžią atėjęs E. Macronas pažadėjo pertvarkyti Europos Sąjungą. Dabar Eliziejaus rūmų šeimininkas ragina vykdyti gilias politines reformas, pavyzdžiui, pradėti formuoti atskirą euro zonos biudžetą, tačiau tokios iniciatyvos kol kas kitų bloko narių vertinamos skeptiškai.

Prancūzijos prezidentas, antradienį išvyksiantis trijų dienų vizito Danijoje ir Suomijoje, kur pamėgins užsitikrinti paramą savo planams dėl Bendrijos pertvarkos, paragino padvigubinti pastangas restruktūrizuoti bloką.

„Mums būtina imtis naujų iniciatyvų, kurti naujus aljansus“, – tikino jis.

„Prancūzija nori saugojančios Europos, net sustiprėjus ekstremizmui ir atbudus nacionalizmui“, – pridūrė E. Macronas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi