Pasaulyje

2018.08.25 19:36

Airijos premjeras paragino popiežių užtikrinti teisingumą lytinio išnaudojimo aukoms

BNS2018.08.25 19:36

Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras šeštadienį paragino į Dubliną istorinio vizito atvykusį popiežių Pranciškų imtis veiksmų siekiant užtikrinti teisingumą lytinio išnaudojimo ir prievartos aukoms.

L. Varadkaras, kuris neslepia savo homoseksualumo ir yra tapęs Airijos visuomenės liberalėjimo simboliu, pareikalavo, kad „po kalbų sektų veiksmai“.

Kalbėdamas Dublino pilyje susirinkusiai auditorijai, premjeras pavadino daugybę Airiją sukrėtusių skandalų „dėmėmis mūsų valstybės, mūsų visuomenės, o taip pat ir Bažnyčios istorijoje“.

„Daug reikia nuveikti siekiant teisingumo ir tiesos bei aukų ir ištvėrusiųjų išgijimo. Šventasis Tėve, prašau jūsų pasinaudoti savo pareigomis ir įtaka užtikrinanti, kad tai bus padaryta čia, Airijoje, ir visame pasaulyje,“ – sakė jis. 

Šalia stovėjęs Pranciškus atsakė, kad „Bažnyčios valdžios nesugebėjimas... imtis priemonių dėl šių atgrasių nusikaltimų pagrįstai sukėlė pasipiktinimą ir tebėra skausmo ir gėdos šaltinis katalikų bendruomenei“.

„Aš pats jaučiuosi lygiai taip pat“, – pridūrė jis.

Reuters/Scanpix nuotr.

Pranciškus – pirmasis popiežius, atvykęs į katalikybės tvirtove anksčiau laikytą Airiją nuo 1979-ųjų, kai Jonas Paulius II per viešnagę šioje šalyje kreipėsi į pusantro milijono žmonių minią.

Tikimasi, kad Pranciškų dviejų dienų vizito Dubline ir šalies vakaruose esančioje Mėjo grafystėje metu lydės tūkstančiai žmonių.

Vis dėlto naujoji karta atsisako tradicinių moralinių įpročių: airiai pirmą kartą išrinko premjeru homoseksualumo neslepiantį politiką ir balsavo už abortų bei tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimą. 

Kalbėdamas Dublino pilyje, Pranciškus užsiminė apie balsavimą už abortą. „Ar gali būti, kad auganti materialistinė „vienkartinių daiktų kultūra“ iš tiesų mus daro vis labiau abejingais  neturtingiesiems ir labiausiai neapsaugotiems mūsų žmonijos šeimos nariams, tarp jų ir negimusiems kūdikiams?“ – klausė jis.

Šios savaitės pradžioje popiežius paskelbė viso pasaulio katalikams skirtą laišką, kuriame pažadėjo siekti ateityje užkirsti kelią „žiaurumams“, tačiau pripažino, kad jokios pastangos „nebus pakankamos siekiant ištaisyti padarytą skriaudą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt