Pasaulyje

2018.08.25 13:34

C. Puigdemont`as netikėtai atvyko į Škotiją

BNS2018.08.25 13:34

Atstatydintas Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont`as penktadienį atvyko į Škotiją, pirmąkart išvykęs į užsienį po Ispanijos teismo sprendimo atšaukti jo Europos arešto orderį.

„Jis penktadienio popietę atskrido į Edinburgą iš Briuselio“, – savo pranešime nurodė Katalonijos regiono vyriausybė, laikiusi šį vizitą paslaptyje.

C. Puigdemont`as sekmadienį dalyvaus tarptautiniame diplomatiniame forume „Beyond Borders“, pakviestas jo organizatorių, sakoma pranešime.

Katalonijai pernai spalio 27-ąją nesėkmingai pamėginus paskelbti savo nepriklausomybę nuo Ispanijos C. Puigdemont`as buvo atstatydintas iš regiono prezidento posto ir kartu su keliais savo administracijos nariais po kelių dienų pabėgo į Briuselį.

Kovo pabaigoje jis buvo suimtas Vokietijoje, bet po 10 dienų paleistas už užstatą, kol šalies teismas svarstė Madrido prašymą jį išduoti. Ispanija nori susigrąžinti C. Puigdemont'ą ir teisti už vaidmenį separatistų judėjime.

Ispanijos Aukščiausiajam Teismui liepos pabaigoje atšaukus Europos arešto orderį, C. Puigdemont`as grįžo į Belgiją.

Dabar jis gali keliauti bet kur, išskyrus Ispaniją, tebesiekiančią jį suimti. C. Puigdemont`ui tėvynėje gali būti skirta iki 25 metų įkalinimo bausmė už maištą, taip pat už valstybės lėšų netinkamą naudojimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.