Pasaulyje

2018.08.24 15:04

Japoniją pasiekęs smarkus taifūnas sutrikdė susisiekimą

BNS 2018.08.24 15:04

Prie Japonijos šiaurinės Hokaido salos penktadienį artinosi smarkūs taifūnas, prieš tai praslinkęs pro vakarinius šalies rajonus, praėjusį mėnesį smarkiai nukentėjusius nuo pražūtingų  potvynių.

Nors uraganas sutrikdė transporto sistemų veiklą, rimtesnių žmonių sužalojimų ir materialinės žalos pavyko išvengti. 

Taifūnas Kimaron, kurio vėjo gūsių greitis siekė beveik 200 km per valandą, sausumą pasiekė ketvirtadienį vėlai vakare ir per naktį praslinko virš Japonijos archipelago.

Kaip pranešė Japonijos meteorologijos agentūra, per 48 valandas iškrito beveik 600 mm kritulių.    

Penktadienio popietę audra slinko šiaurės rytų kryptimi virš Japonijos jūros. Prognozuojama, kad šiaurinę Hokaido jau gerokai nusilpęs taifūnas turėtų pasiekti vėliau penktadienį. 

Televizijos reportažuose buvo matyti smarkių liūčių užtvindytos gatvės, uraganinio vėjo apgadinti pastatų stogai, nuo kurių buvo nuplėštos čerpės, ir ant tilto apvirtęs sunkvežimis.   

Japonijos vakarinėje Avadžio saloje vėjas nuvertė 60 metrų aukščio vėjo jėgainę, o ši užkliudė du elektros perdavimo linijų stulpus.   

Dėl audros be elektros liko beveik 100 tūkst. namų ūkių, o oro bendrovėms ketvirtadienį ir penktadienį teko atšaukti maždaug 300 skrydžių. Regione laikinai buvo sustabdytas greitųjų traukinių eismas, tačiau penktadienį ryte jie jau kursavo.   

Priešgaisrinės apsaugos ir nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra informavo, kad buvo sužeisti 30 žmonių, o šalies vakaruose daugiau nei milijonas žmonių buvo paraginti evakuotis. 

Skelbiama, kad buvo apgadinti mažiausiai 77 gyvenamieji namai ir pastatai. 

Pareigūnai paragino piliečius būti budrius ir saugotis potvynių, nuošliaužų ir aukštų bangų. Meteorologijos agentūra savo ruožtu įspėjo, kad taifūnas gali sukelti „įvairių pavojingų reiškinių“.    

Anksčiau šią savaitę virš Japonijos pietinių regionų praslinko taifūnas Soulik, atnešęs smarkaus lietaus į kai kuriuos pagrindinės pietinės Kiūšiū salos rajonus.

Prieš tai šalį vargino rekordinės karščio bangos, pareikalavusios žmonių gyvybių. Jos pasireiškė liepos mėnesį po smarkių liūčių centrinėje ir vakarinėje šalies dalyje.

Tos liūtys sukėlė nuošliaužų ir potvynių, kurie pražudė daugiau nei 200 žmonių ir nuniokojo šalies kraštovaizdį.