Pasaulyje

2018.08.24 13:26

JAV įspėjo Salvadorą: diplomatinių santykių su Taivanu nutraukimas turės neigiamų padarinių

ELTA2018.08.24 13:26

Baltieji rūmai pareiškė, kad apgailestauja dėl Salvadoro sprendimo nutraukti diplomatinius santykius su Taivanu ir užmegzti juos su Kinija.

Baltųjų rūmų spaudos tarnybos išplatintame pareiškime sakoma, kad šis Salvadoro sprendimas „turės padarinių ne vieną dešimtmetį“ ir kad Vašingtonas gali peržiūrėti savo santykius su juo, nes šis Salvadoro žingsnis yra „Kinijos kišimosi“ į šalies reikalus rezultatas.

„Viso pasaulio valstybių vyriausybės suvokia, kad Kinijos naudojamais ekonominiais stimulais siekiama padaryti šalis priklausomas ir dominuoti“, – pabrėžiama dokumente.

Pirmadienį Salvadoro prezidentas Sanchezas Cerenas pareiškė, kad šalies vyriausybė priėmė sprendimą nutraukti diplomatinius santykius su Taivanu.

Savo ruožtu Taivano URM vadovas Josephas Wu per spaudos konferenciją pareiškė, jog diplomatinių santykių nutraukimas susijęs su tuo, kad Salvadoro vyriausybė netikėtai paprašė Taivaną „astronominės“ finansinės pagalbos.

Po šio Salvadoro žingsnio Taivano suverenitetą pripažįstančių valstybių skaičius sumažėjo iki 17. Anksčiau šiais metais Taivanas neteko iškart dviejų sąjungininkų – Burkina Faso ir Dominikos Respublikos, nusprendusių užmegzti santykius su Kinija. Kaip pažymi stebėtojai, tai susiję su vis aktyvesnėmis Kinijos pastangomis izoliuoti salą, kurią ji laiko neatskiriama savo teritorijos dalimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.