Pasaulyje

2018.08.23 21:32

A. Merkel: Vokietija palaiko Sakartvelo integraciją į ES

BNS 2018.08.23 21:32

Tbilisyje besilankanti Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pareiškė, kad jos šalis visokeriopai palaiko Sakartvelo integraciją į Europos Sąjungą ir tikisi gilesnių dvišalių santykių.

„Vokietija palaiko ir palaikys Sakartveą. Todėl esu čia“, – per bendrą spaudos konferenciją su Sakartvelo premjeru Mamuka Bachtadze sakė A. Merkel.

Anot jos, Sakartvelas ir ES šiuo metu bendradarbiauja „plečiant jau turimus instrumentus“.

Taip pat A. Merkel išreiškė viltį, kad jos vizitas į Sakartvelą paskatins ekonominių santykių raidą.

Ji pridūrė, kad palaiko siūlymą įtraukti Gruziją į saugių šalių sąrašą.

„Sakartvelas vienareikšmiškai yra saugi šalis“, – pažymėjo A. Merkel, komentuodama augantį prieglobsčio prašytojų iš Sakartvelo skaičių Vokietijoje, ypač po to, kai Bendrija leido gruzinams be vizos lankytis Šengeno zonos šalyse.

Pasak Vokietijos lyderės, įsigaliojus beviziam režimui „tikrai labai daug prieglobsčio prašytojų atvyko į Vokietiją iš Sakartvelo, bet vėliau jų skaičius sumažėjo“.

Ji pridūrė, kad Sakartvelo ministras pirmininkas ją patikino, jog tokių asmenų ateityje dar labiau sumažės.

Savo ruožtu M. Bachtadzė pareiškė, kad vizų režimo liberalizavimas yra vienas didžiausių Sakartvelo pasiekimų santykiuose su ES, kurį jo vyriausybė itin vertina.

„Jei palyginsime sausio statistiką su vasaros mėnesių (duomenimis), pamatysime, kad prieglobsčio prašytojų iš Sakartvelo skaičius sumažėjo maždaug 70 procentų. Tai labai gera pažanga“, –  sakė M. Bachtadzė, pabrėždamas, jog abi šalys „labai koordinuotai“ sprendžia šią problemą.

Jis paantrino kanclerei, kad Sakartvelas yra saugi šalis ir išreiškė viltį, kad Vokietija įtrauks Sakartvelą į saugių valstybių sąrašą.