Naujienų srautas

Pasaulyje2018.08.23 15:46

Prokurorai: išpuolis Paryžiaus priemiestyje nesiejamas su terorizmu

BNS 2018.08.23 15:46

Paryžiaus priemiestyje vienas vyras, turintis rimtų psichologinių problemų, ketvirtadienį peiliu mirtinai subadė savo motiną ir seserį bei rimtai sužalojo kitą moterį.

Policija vėliau nušovė vyrą. Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), žinomas savo oportunistiniais pareiškimais, nedelsdamas prisiėmė atsakomybę už ataką.

Vis dėlto Prancūzijos prokurorai netiria incidento kaip teroro išpuolio, pabrėžė vidaus reikalų ministras Gerard`as Collomb`as. Anot jo, užpuolikas kentėjo nuo rimtų psichikos sutrikimų, bet pripažino, jog teisėsauga žinojo, kad jis šlovino terorizmą.

G. Collomb`as pridūrė, kad vyras nužudė motiną namuose, o kitas aukas subadė lauke.

IS prisiėmė atsakomybę per savo propagandos agentūrą „Amaq“. Jos žinutėje teigiama, kad ataką Trape paskatino IS vadovybės raginimai pulti civilius šalyse, kovojančiose su ekstremistų grupuote. Keliomis valandomis anksčiau IS lyderis Abu Bakras al Baghdadi paragino šalininkus visur atakuoti priešininkus.

Didžiąją dalį savo teritorijų Irake ir Sirijoje praradusi „Islamo valstybė“ ne kartą oportunistiškai prisiimdavo atsakomybę už atakas, net kai nebuvo nustatyta akivaizdaus ryšio tarp užpuoliko ir džihadistų judėjimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi