Pasaulyje

2018.08.23 10:00

Prie potvynių nuniokotos vakarų Japonijos artėja smarkus taifūnas

BNS2018.08.23 10:00

Stiprus taifūnas ketvirtadienį artėja prie Japonijos vakarinės dalies, o sinoptikai prognozuoja liūtis ir žemės nuošliaužas, taip pat galinčias smogti sritims, praeitą mėnesį nukentėjusioms nuo pražūtingų potvynių.

Taifūnas Kimaron, kurio vėjo gūsių greitis siekia 216 km per valandą, trečiadienį 23 val. vietos (ketvirtadienį 2 val. Lietuvos) laiku buvo už 280 km į pietryčius nuo Goto salų, nurodė Japonijos meteorologijos agentūra.

Ketvirtadienio vakarą taifūnas turėtų pasiekti sausumą ir iki penktadienio ryto slinkti į šiaurę, nešdamas smarkėjančius lietus bei stiprius vėjus, perspėjo agentūra.

„Prašome likti budrius dėl žemės nuošliaužų, užliejimų žemose vietose, upių potvynių, audrų, aukštų bangų ir vandenyno potvynių“, – sakoma meteorologijos tarnybos pranešime.

Kai kuriuose vidurio Japonijos regionuose per parą iki penktadienio vidurdienio gali prilyti iki 800 mm, perspėjo sinoptikai.

Pavojus taip pat gresia vietovėms, dar neatsigavusioms po potvynių ir žemės nuošliaužų, sukeltų liepos rekordinių liūčių. Tąsyk siaučiant stichijai žuvo daugiau kaip 200 žmonių.

Tuo metu kitas taifūnas – Soulik – jau atnešė smarkaus lietaus į kai kuriuos pagrindinės pietinės Kiūšiū salos rajonus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.